کد خبر: 145800
A

المانیتور خبر داد: لایحه دو حزبی کنگره آمریکا برای لغو ویزای فرزندان مقامات ایرانی

المانیتور از تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای وضع قانونی جدید اعمال فشار بر مقامات ایرانی و اعضای خانواده آنها هستند هدف این قانون با ممانعت از ورود آنها به ایالات متحده است.

المانیتور خبر داد: لایحه دو حزبی کنگره آمریکا برای لغو ویزای فرزندان مقامات ایرانی

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ المانیتور از تلاش نمایندگان کنگره آمریکا برای وضع قانونی جدید اعمال فشار بر مقامات ایرانی و اعضای خانواده آنها هستند هدف این قانون با ممانعت از ورود آنها به ایالات متحده است.

بنابر گزارش سرویس ترجمه سایت دیده بان ایران؛ طرح جدیدی از سوی قانونگذاران آمریکایی مقامات مسئول اتفاقات اخیر در ایران و فرزندان آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

این طرح به رهبری نمایندگان جو ویلسون (رئیس کالیفرنیا)، جاش گاتهایمر (D-N.J.)، کلودیا تنی (R-N.Y.) و ویسنته گونزالس (D-Texas) پیش می‌رود.

این طرح در صورت تصویب به وزیر امور خارجه آمریکا دستور می‌دهد تا بررسی کند که آیا گروه گسترده‌ای از مقامات ایرانی - از جمله اعضای سپاه پاسداران، دفتر رهبری و نیروی انتظامی - و اعضای خانواده آن‌ها در این کشور حضور دارند یا خیر.

طبق متن طرح، هرگونه روادید صادر شده برای خانواده این افراد قانون باید باطل شود.

ویلسون به المانیتور گفت: «غیرقابل باور است که به مقامات ایرانی و اعضای خانواده شان ویزا داده می‌شود تا به ایالات متحده بیایند.»

یک مقام سابق آمریکایی گفت که وزارت امور خارجه سوابق سفر مقامات ایرانی و بستگان آن‌ها را که با ویزای موقت یا دائم به ایالات متحده سفر می‌کنند، نگهداری می‌کند.

واشنگتن قبلاً اقدام به محدود کردن ویزا برای مقامات بلندپایه ایران کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه  آمریکا به المانیتور گفته« دستور سال ۲۰۱۹ دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود مقامات ارشد دولت ایران و خانواده‌های آن‌ها همچنان به قوت خود باقی است.»

ترجمه: سایت دیده بان ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر