کد خبر: 147410
A

پروازها در سراسر آمریکا لغو شد

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که پروازها در سراسر ایالات‌متحده صبح چهارشنبه پس از اینکه سامانه ناوبری اداره هوانوردی فدرال دچار نقص فنی شد، متوقف و این کشور مجبور شد همه پروازهای سراسر کشور را برای حل این مشکل متوقف کند.

پروازها در سراسر آمریکا لغو شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ پروازهای ایالات متحده پس از آن که اداره هوانوردی فدرال (FAA) تلاش کرد تا قطعی سیستم را برطرف کند که باعث توقف همه پروازهای خروجی ایالات‌متحده شد، به آرامی شروع به از سرگیری پروازها کردند.

علت این مشکل که باعث تاخیر هزاران پرواز در ایالات‌متحده شد، نامشخص بود اما مقامات آمریکایی گفتند که تاکنون هیچ مدرکی دال بر حمله سایبری پیدا نکرده‌اند.

عملیات عادی ترافیک هوایی به تدریج در سرتاسر ایالات متحده پس از قطعی شبانه سیستم Notice to Air Missions که اطلاعات ایمنی را در اختیار خدمه پرواز قرار می‌دهد، از سر گرفته می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، بیش از ۴۳۰۰ پرواز به تعویق افتاد و ۷۰۰ پرواز لغو شد زیرا مقامات گفتند که بهبودی پس از توقف پروازها ساعت‌ها طول می‌کشد. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات‌متحده، به وزارت حمل‌ونقل دستور داد تا این قطعی را بررسی کند و گفت که علت در حال حاضر مشخص نیست. بایدن در پاسخ به این سوال که آیا حمله سایبری پشت این قطعی بوده است یا خیر، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ما نمی‌دانیم.

وب سایت ردیابی پرواز FlightAware نشان داد که در مجموع ۴۳۱۴ پرواز ایالات‌متحده تا ساعت ۹:۰۴ صبح به تعویق افتاده است و ۷۳۷ مورد دیگر لغو شد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر