کد خبر: 147822
A

کاخ سفید: سالیوان با مقامات اسرائیلی درباره ایران گفتگو می‌کند

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی دولت آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی درباره ایران با مقامات صهیونیستی گفتگو خواهد کرد.

کاخ سفید: سالیوان با مقامات اسرائیلی درباره ایران گفتگو می‌کند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که جیک سالیوان در سفر به تل آویو درباره "چالش‌های پیش‌روی منطقه از جمله تهدیدات ناشی از ایران" بحث و گفتگو خواهد کرد.

کربی همچنین درباره روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه گفت: در تعمیق عادی سازی میان اسرائیل و کشورهای عربی پیشرفت بدست آمده است. 

این مقام ارشد کاخ سفید ادعا کرد: آمریکا به راهکار دو کشوری متعهد بوده و با سیاست ها یا اقداماتی که آن را تضعیف می کند،  مخالف است.

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی این کشور در سفری دو روزه وارد فلسطین اشغالی شده و قرار است در این سفر با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار و گفت وگو کند.

 سالیوان روز پنج شنبه با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله دیدار و درخصوص برخی مسائل رایزنی می کند.

این سفر رسمی مشاور امنیت ملی دولت بایدن،  اولین سفر یک مقام عالی رتبه آمریکایی به فلسطین اشغالی بعد از روی کار آمدن کابینه راست افراطی به ریاست «بنیامین نتانیاهو» رئیس حزب لیکود است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر