کد خبر: 151372
A

وزارت خارجه آمریکا: تصمیمی به بازگشت به برجام نداریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره روند مذاکرات با ایران گفت: برجام دیگر در دستور کار نیست اما آنچه همواره در دستور کار ما به عنوان اولین راه حل قرار دارد، دیپلماسی است. ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی تنها ابزار دائمی، بادوام و قابل راستی‌آزمایی برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران است.

وزارت خارجه آمریکا: تصمیمی به بازگشت به برجام نداریم

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که کشورش در حال حاضر تصمیمی به بازگشت به برجام ندارد.

وی با تکرار برخی ادعاها مبنی بر نادرست بودن موضع ایران در قبال توافق برای آزادی زندانیان، در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که «اگر ایرانی‌ها تا این حد غیرقابل اعتماد هستند چرا هنوز به دنبال احیای توافق هسته‌ای با آنها هستید»، گفت:«برجام مبتنی بر اعتماد نیست، بلکه اساس آن راستی‌آزمایی و نظارت بوده و یکی از سخت‌گیرانه‌ترین و دقیق‌ترین پروتکل‌های راستی‌آزمایی و نظارتی بود که تاکنون به صورت صلح‌آمیز مورد مذاکره قرار گرفته است».

پرایس ادامه داد: «برجام دیگر در دستور کار نیست اما آنچه همواره در دستور کار ما به عنوان اولین راه حل قرار دارد، دیپلماسی است. ما همچنان بر این باوریم که دیپلماسی تنها ابزار دائمی، بادوام و قابل راستی‌آزمایی برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران است. در عین حالی که برای همه موارد احتمالی آماده هستیم، از امید به آن دست نخواهیم کشید».

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر