کد خبر: 48065
A

یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان گفت: ما پیامی از کسی از جمله ایرانی‌ها برای آمریکایی‌ها نیاوردیم. معتقدیم که می‌شود گفت‌وگو را شروع کرد. دو طرف وسط این همه مشغولیت نیاز دارند فرصتی پیدا کنند تا وارد درگیری نشوند، درگیری که نه برای منطقه نه برای کسی هیچ فایده‌ای ندارد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان به «الجزیره» گفت، برای وساطت بین واشنگتن و تهران به آمریکا نرفته اما کشورش آماده وساطت بین ایران و آمریکاست.

وی افزود: «ما پیامی از کسی از جمله ایرانی‌ها برای آمریکایی‌ها نیاوردیم. معتقدیم که می‌شود گفت‌وگو را شروع کرد. دو طرف وسط این همه مشغولیت نیاز دارند فرصتی پیدا کنند تا وارد درگیری نشوند، درگیری که نه برای منطقه نه برای کسی هیچ فایده‌ای ندارد».

یوسف بن علوی در سفر یک هفته‌ای خود به آمریکا با مقامات این کشور از جمله جیمز متیس وزیر دفاع و مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه دیروز (دوشنبه) در پاسخ به سوالی درباره سفر یوسف بن علوی به واشنگتن برای میانجیگری بین ایران و آمریکا گفت: من از محتوای مذاکرات و اهداف سفر ایشان به آمریکا اطلاعی ندارم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر