کد خبر: 48152
A

یک مقام روس در حالی که پیشتر اعلام شده بود قرار است وزیران خارجه روسیه و آمریکا در حاشیه اجلاس آ.سه.آن در سنگاپور دیدار کنند، امکان این ملاقات را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از یک مقام آگاه مدعی شده است که در سنگاپور سرگئی لاوروف و مایک پمپئو دیداری نخواهند داشت.

این مقام که نامی از او برده نشده است دلیل منتفی شدن دیدار را برنامه متفاوت دو وزیر در نشست آ.سه.آن عنوان کرد و گفت: قرار شده است که روسای دستگاه دیپلماسی روسیه و آمریکا در فرصت دیگری با هم گفت وگو کنند.

پیشتر سرگئی ریابکوف معاون وزیرخارجه روسیه گفته بود که این وزارتخانه در حال تدارک مقدمات دیدار رئیس دستگاه دیپلماسی این کشور با همتای آمریکایی خود است.

تاس نیز به نقل ریابکوف گفته بود که وزارت خارجه روسیه گزینه هایی را برای دیدار لاوروف و پمپئو وزیران خارجه روسیه و آمریکا در (حاشیه) نشست های بین المللی بررسی می کند.

وزیران خارجه روسیه و آمریکا آخرین بار 22 تیرماه در حاشیه اجلاس سران دو کشور در هلسینکی پایتخت فنلاند دیدار کردند.

روابط روسیه و آمریکا از سال 2014 و پس از برگزاری همه پرسی در کریمه و الحاق آن به خاک روسیه رو به سردی گذاشت به طوری که آمریکا به کمک متحدان غربی تحریم های سنگین و پیاپی علیه مسکو به اجرا گذاشت.

تداوم اختلاف ها در دوسال گذشته روابط دیپلماتیک دو کشور را به پایین ترین سطح تنزل داده است و دو طرف دو کنسولگری یکدیگر را تعطیل و حدود 60 دیپلمات یکدیگر را اخراج کرده اند.

این رابطه اخیرا با دیدار روسای جمهوری دو کشور در هلسینکی رو به بهبودی گذاشته، در حالیکه برخی نمایندگان کنگره آمریکا تهدید کرده اند که در مقابل این اقدام مقاومت می کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر