کد خبر: 50359
A

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت این "بسیار مایوس کننده" است که می‌بینیم باراک اوباما به کمپین‌های انتخاباتی ورود پیدا کرده و "آنقدر سیاسی کار شده است".

دیده بان ایران- به گزارش پایگاه هیل، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اظهار کرد: حقیقت این است که مردم آمریکا در سال ۲۰۱۶ مسیر و سیاست‌های باراک اوباما را با انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری رد کردند.

مایک پنس ادامه داد: این بسیار مایوس کننده است که می‌بینیم باراک اوباما سنت روسای جمهور قبل از خود را شکسته و آنقدر سیاسی کار شده و رو به همان استدلال فرسوده‌ای که خودش و لیبرال‌ها در هشت سال گذشته مطرح کرده‌اند، آورده است.

یک روز قبل از انتشار مصاحبه مایک پنس، باراک اوباما در یک سخنرانی انتقادهای شدیدی از دونالد ترامپ مطرح کرده بود و بسیاری از ناظران این اقدام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را نوعی بازگشت او به صحنه سیاسی در نظر گرفتند.

اوباما در این سخنرانی ترامپ را متهم به سرمایه‌گذاری در نفرت‌هایی کرد که سال‌هاست سیاستمداران به آتش آن دامن می‌زنند.

این در حالی است که اوباما در زمانی که ریاست جمهوری را ترک کرد، گفته بود که به دنبال پیروی از شیوه جورج دبلیو بوش،‌ رئیس‌جمهور قبل از خود در پایان ریاست جمهوری‌اش مبنی بر دوری از سیاست است.

در عین حال مایک پنس این مطالبی که در کاخ سفید درباره امکان کنار گذاشتن ترامپ از ریاست جمهوری با اجرایی کردن مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم بحث شده، رد کرد.

پنس در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس در پاسخ به اینکه آیا اعضای کابینه دولت ترامپ در این مورد بحثی داشتند یا خیر، تاکید کرد که چنین اتفاقی نیفتاده است.

وی اظهار کرد: هرگز این اتفاق نیفتاده و اصلا چرا ما باید در این باره بحث کنیم.

این مصاحبه پنس بعد از آن منتشر می‌شود که انتشار مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز از سوی فردی که صرفا مقام ارشد دولت ترامپ معرفی و از اعضای "مقاومت در داخل این دولت توصیف شده" جنجال فراوانی به وجود آورد.

این مقاله ادعا کرد که مقام‌های کابینه ترامپ از همان ابتدای دولتش بحث‌هایی با یکدیگر بر سر مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم داشته‌اند اما به منظور اجتناب از بروز یک بحران اساسی با یک چنین اقدامی مخالفت کردند.

این مفاد قانونی اصلاحیه بیست و پنجم به معاون رئیس‌جمهور و اکثریت مقام‌های کابینه دولت اجازه می‌دهد که به کنگره اعلام کنند رئیس‌جمهور برای انجام وظایفش فاقد صلاحیت است که این موجب می‌شود معاون رئیس‌جمهور جانشین ریاست جمهوری شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر