کد خبر: 51153
A

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور اطلاعاتی درباره انتقال مواد اولیه ساخت سلاح شیمیایی از کشورهای اروپایی به شهر ادلب دارد.

به گزارش دیده بان ایران، به نقل از شبکه خبری المیادین، مسکو اطلاعاتی درباره انتقال مواد اولیه تولید سلاح‌های شیمیایی از کشورهای اروپایی به شهر ادلب در اختیار دارد.

ولادیمیر ارماکوف، مدیر بخش منع گسترش و کنترل سلاح شیمیایی در وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: عملیات آزادسازی استان ادلب می‌تواند به کشف مسائل بسیاری به ویژه اینکه مواد اولیه تولید سلاح‌های شیمیایی از کشورهای اروپایی به این شهر منتقل شده‌اند، منجر شود.

وزارت دفاع روسیه نیز پیشتر تاکید کرده بود، مقدماتی برای انجام اقدامی تحریک‌آمیز با استفاده از سلاح شیمیایی در ادلب انجام شد که هدف از آن ایجاد بهانه‌ای برای دخالت نظامی علیه دمشق بود.

طبق اطلاعات ویژه‌ای که شبکه المیادین به آنها دست یافت، کلاه سفیدها جهت آمادگی برای انجام یک حمله شیمیایی ساختگی در حومه ادلب آماده می‌شوند.

به گفته برخی منابع، ۲۵۰ تن از این نیروها همراه با گروهی از شبه نظامیان خارجی در این حمله ساختگی شرکت خواهند کرد و برخی از مواد شیمیایی برای استفاده از آنها به روستای مسیحی نشین حلوز واقع در نزدیکی جسر الشغور منتقل شده‌اند.

این منابع با اشاره به اینکه نیروهای کلاه سفید پیشتر مواد سمی را از طریق گذرگاه الحسانیه از خاک ترکیه منتقل کرده بودند، گفتند، زمان استفاده از این مواد شیمیایی یک هفته پس از عملیات نظامی ارتش سوریه خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر