کد خبر: 53385
A

موساد اطلاعات جاسوسی مهمی را به آلمان، فرانسه و بلژیک داد که منجر به بازداشت تعدادی از شخصیتهای دیپلماتیک ایران شد. حیی دبوق در روزنامه الاخبار چاپ بیروت دربارۀ تنش اخیر در روابط ایران و دانمارک نوشته است: روایت دانمارک در مورد نافرجام گذاشتن برنامه ایران در این کشور، پس از صدور بیانیه ای بود که موساد اسرائیل در مورد فاش شدن این حمله منتشر کرد. هدف واضح این اقدام اسرائیل، تحریک علیه ایران است، که همزمان با شروع تحریمهای آمریکا علیه تهران صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از روزنامه الاخبار؛ یحیی دبوق در روزنامه الاخبار چاپ بیروت دربارۀ تنش اخیر در روابط ایران و دانمارک نوشته است: روایت دانمارک در مورد نافرجام گذاشتن برنامه ایران در این کشور، پس از صدور بیانیه ای بود که موساد اسرائیل در مورد فاش شدن این حمله منتشر کرد. هدف واضح این اقدام اسرائیل، تحریک علیه ایران است، که همزمان با شروع تحریمهای آمریکا علیه تهران صورت می گیرد.

یک مقام بلند پایه اسرائیلی در گفتگو با رسانه های عبری تاکید کرد که شبکه ایرانی که قصد داشت با رهبر معارضان داخلی در دانمارک تسویه حساب کند، توسط موساد شناسایی و کشف شد. وی تصریح کرد که موساد به شکست این نقشه ایران کمک کرده و مسئولان این سازمان، اطلاعات اولیه ای را به دانمارکی ها دادند که با تکیه بر آن، توانستند ایرانی هایی که قصد انجام چنین عملیاتی در خاک دانمارک داشتند را بازداشت کنند.

این اقدام اسرائیلی اشاره به این نکته دارد که بحران اخیر در روابط بین ایران و دانمارک، ریشه در اقدامات تل آویو دارد، امری که می تواند روایت دانمارکی و مقاصد آن را نیز تفسیر کند؛ بویژه انکه دانمارک با منافع ایران و تلاش تهران برای تثبیت موضع ناهماهنگ اروپا با عداوت آمریکا علیه ایران، همراهی نمی کند؛ آن هم در مرحله حساسی که با شروع تحریمهای نفتی، تهران وارد آن می شود.

این در حالی است که در گزارش موساد آمده است که این سازمان، اطلاعات جاسوسی مهمی را به آلمان، فرانسه و بلژیک داد که منجر به بازداشت تعدادی از شخصیتهای دیپلماتیک ایران شد.

در پی این اتفاق، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش کرد با استناد به گزارش موساد، اروپایی ها را به اتخاذ موضع شدیدتری نسبت به ایران و برنامه های آن در اروپا، فراخوانده و با اشاره به پایبندی اروپایی ها به توافق هسته ای با ایران، تاکید کرد که اروپایی ها باید از سیاست راضی کردن ایران، امتناع کنند.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر