کد خبر: 54593
A

وزیر جنگ پیشین اسراییل با بیان اینکه تل‌آویو در وضعیت بدی با حماس گرفتار شده، خواستار توقف انتقال پول و سوخت به داخل نوار غزه شد. «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ پیشین اسراییل مدعی شد وضعیتی که اکنون تل‌آویو، خود را با حماس درگیر کرده، بد و نامعقول است. لیبرمن طی بازدیدی از شهرک صهیونیست‌نشین «سدیروت» واقع در مناطق مرزی نوار غزه، گفت: «روز گذشته، بعد از دستگیری گروهی از تروریست‌های حماس در کرانه باختری، متوجه شدیم که خود را در چه وضعیت نامعقول و بدی گرفتار کرده‌ایم». به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وی تاکید کرد که تحت چنین شرایطی اجازه دادن به قطر برای انتقال پول و سوخت به داخل غزه هم نامعقول است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ پیشین اسراییل مدعی شد وضعیتی که اکنون تل‌آویو، خود را با حماس درگیر کرده، بد و نامعقول است.

لیبرمن طی بازدیدی از شهرک صهیونیست‌نشین «سدیروت» واقع در مناطق مرزی نوار غزه، گفت: «روز گذشته، بعد از دستگیری گروهی از تروریست‌های حماس در کرانه باختری، متوجه شدیم که خود را در چه وضعیت نامعقول و بدی گرفتار کرده‌ایم».

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وی تاکید کرد که تحت چنین شرایطی اجازه دادن به قطر برای انتقال پول و سوخت به داخل غزه هم نامعقول است.

لیبرمن هفته گذشته درپی موافقت کابینه اسراییل با طرح آتش‌بس با مقاومت در نوار غزه، از سمت خود استعفا کرده و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد.

بعد از دو روز تبادل آتش و شلیک شدن بیش از 400 فروند موشک مقاومت به سمت اراضی اشغالی و تحمیل 3 کشته و 85 زخمی به صهیونیست‌ها، کابینه امنیتی این رژیم در نهایت به پذیرش توافق آتش‌بس با گروه‌های مقاومت در غزه رای داد. این آتش‌بس با وساطت مقامات اطلاعاتی مصر حاصل شده و گفته می‌شود گروه‌های فلسطینی به شرط «پایبند ماندن دشمن» با این آتش‌بس موافقت کرده‌اند.

این درگیری‌ها پس از آن شروع شد که شب یکشنبه گروهی از نظامیان ویژه رژیم صهیونیستی در لباس مبدل و با استفاده از یک خودرو فولکس کاملا مشکی به نوار غزه نفوذ کرده و با نیروهای جنبش مقاومت اسلامی «حماس» درگیر شدند. درپی این عملیات، هشت فلسطینی از جمله «نور برکة» یک فرمانده حماس به شهادت رسیده و یک افسر عالی‌رتبه صهیونیست که فرمانده این عملیات بود نیز کشته شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر