کد خبر: 58679
A

​«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در گفت‌وگو با گاردین اذعان داشت که به رغم حمایت های بین المللی، برای کنار زدن نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور به حمایت ارتش نیاز دارد.

رئیس پارلمان ونزوئلا و رهبر مخالفان که خود را به عنوان رئیس‌جمهور موقت این کشور می‌داند، امروز- دوشنبه طرفدارانش را به تظاهرات و خروج به خیابان‌ها در روزهای چهارشنبه و شنبه آینده دعوت کرد.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از روسیا‌الیوم، «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا امروز -دوشنبه-طرفدارانش را به برپایی تظاهرات در روزهای چهارشنبه (۳۰ ژانویه) و شنبه (۲ فوریه) دعوت کرد.

گوایدو با انتشار فیلمی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: « روز چهارشنبه تظاهرات بزرگی برگزار خواهد شد و من مردم ونزوئلا را به حضور به خیابان‌ها دعوت می‌کنم....وعده دیدار ما چهارشنبه».

وی افزود: « هدف از برپایی چنین تظاهراتی مبارزه برای دریافت کمک‌های انسانی، حقوق‌بشر و مقابله با کسانی است که قدرت را اشغال کرده‌اند. »

گوایدو در ادامه گفت: « تظاهرات دیگری روز شنبه برگزار خواهد شد. »

رئیس پارلمان ونزوئلا چهارشنبه گذشته خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور اعلام و کرد و آمریکا هم بلافاصله پس از این اقدام ریاست وی را به رسمیت شناخت. 

کشورهای انگلیس، آلمان،‌ فرانسه و اسپانیا هم قصد دارند در صورت عدم برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا ریاست وی را به رسمیت بشناسند.

اما روسیه، چین، ‌ترکیه، مکزیک و کوبا و برخی کشورهای دیگر از ریاست جمهوری «نیکلاس مادورو» حمایت و وی را رئیس جمهوری قانونی این کشور می‌دانند.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در گفت‌وگو با گاردین اذعان داشت که به رغم حمایت های بین المللی، برای کنار زدن نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور به حمایت ارتش نیاز دارد./ ایلنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر