کد خبر: 59240
A

« ولید المعلم » معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه سوریه ظهر امروز سه شنبه با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش دیده بان ایران، ولید المعلم، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه که در رأس هیأتی برای دیدار و گفت‌وگو با مسئولان جمهوری اسلامی ایران، راهی تهران شده است، ظهر امروز با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.
ظریف در این دیدار با تبریک مجدد پیروزی های دولت و ملت سوریه بر تروریسم، به اعتراف رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریست ها در خاک سوریه اشاره کرد و افزود: آنها مخالف ثبات و آرامش در سوریه و منطقه هستند. وزیر امور خارجه لزوم همگرایی، هماهنگی و همکاری کشورهای منطقه را یادآور شد.
وی با اشاره به سفر موفق معاون اول رییس جمهوری به سوریه آمادگی شرکت های ایرانی را برای تعاملات اقتصادی با سوریه در دوران بازسازی اعلام کرد.
ولید المعلم نیز با قدردانی از حمایت های دولت و ملت ایران از سوریه برابر تروریست ها، این پیروزی را پیروزی سوریه، ایران و دیگر دوستان ملت سوریه خواند. 
وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به شرایط و تحولات منطقه ای گزارشی از آخرین تحولات و رایزنی ها برای رسیدن به راه حل سیاسی بحران این کشور ارائه کرد و در خصوص طرح ها و راه کارهای مختلف رایزنی و تبادل نظر کرد.
نشست آتی سران ایران، روسیه و ترکیه در سوچی از دیگر محورهای گفت وگوی دو وزیر بود.
وزیر خارجه سوریه قبل از دیدار با وزیر امور خارجه با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. وی قرار است در ادامه دیدارهای خود با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز دیدار و رایزنی کند.
«گیر پترسن» نماینده جدید سازمان ملل متحد در امور سوریه نیز که به تهران سفر کرده است، امروز با وزیر امور خارجه و حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی به صورت جداگانه در مورد آخرین تحولات حل سیاسی بحران سوریه دیدار تبادل نظر می‌کند.
سفر ولید المعلم و دیدارهای وی با مقامات کشورمان در تهران در حالی برگزار می شود که چهارمین نشست سران روسیه، ایران و ترکیه، 14فوریه جاری در شهر سوچی روسیه برگزار می شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر