کد خبر: 59342
A

قطر اولین فروند از ۳۶ جنگنده رافائل را که به فرانسه سفارش داده بود تحویل گرفت. مراسم تحویل اولین جنگنده رافال به قطر روز چهارشنبه در شهر مرینیاک در جنوب غربی فرانسه برگزار شد. به گزارش یورونیوز، جنگنده های رافائل را شرکت هوانوردی داسو تولید می کند که مقر آن در مرینیاک است. خالد بن محمد العطیه، وزیر مشاور در امور دفاع قطر در مراسم تحویل اولین جنگنده رافائل به کشورش حضور داشت. قطر سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۴ فروند جنگنده رافائل سفارش داد و سال گذشته ۱۲ فروند جنگنده دیگر را به فهرست سفارش خرید خود افزود. بدین ترتیب دوحه در مجموع ۳۶ فروند رافائل از فرانسه تحویل خواهد گرفت.

 به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ قطر اولین فروند از ۳۶ جنگنده رافائل را که به فرانسه سفارش داده بود تحویل گرفت. مراسم تحویل اولین جنگنده رافال به قطر روز چهارشنبه در شهر مرینیاک در جنوب غربی فرانسه برگزار شد.

به گزارش یورونیوز، جنگنده های رافائل را شرکت هوانوردی داسو تولید می کند که مقر آن در مرینیاک است.

خالد بن محمد العطیه، وزیر مشاور در امور دفاع قطر در مراسم تحویل اولین جنگنده رافائل به کشورش حضور داشت.

قطر سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۴ فروند جنگنده رافائل سفارش داد و سال گذشته ۱۲ فروند جنگنده دیگر را به فهرست سفارش خرید خود افزود. بدین ترتیب دوحه در مجموع ۳۶ فروند رافائل از فرانسه تحویل خواهد گرفت.

فرانسه که چند سال برای فروش جنگنده های رافائل با مشکل روبرو بود توانست قرارداد فروش ۲۴ فروند از این جنگنده را در سال ۲۰۱۴ با مصر به امضاء برساند. هند نیز در سال ۲۰۱۶ قراردادی برای خرید ۳۶ فروند جنگنده رافائل به امضاء رساند.

دولت قطر به دنبال تنش دیپلماتیک با عربستان و برخی دیگر از کشورهای منطقه بودجه دفاعی خود را افزایش داده است.

عربستان به همراه امارات عربی متحده، بحرین و مصر در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ قطر را تحریم کردند. این کشورها همچنین رابطه دیپلماتیک خود با دوحه را قطع کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر