کد خبر: 59400
A

رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی که 5 روز تا پایان بودجه موقت و تحقق تهدیدش برای تعطیلی دوباره دولت مانده، بار دیگر دموکرات‌ها را به دلیل عدم تامین بودجه برای دیوار مرزی مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری دمکرات ها را به استفاده سیاسی از موضوع دیوار مرزی در مرز آمریکا با مکزیک متهم کرد.


ترامپ با اشاره به اینکه دمکرات ها بدون توجه به توصیه های ماموران مرزی علاقه ای به امنیت مرزی ندارند، نوشت: آن ها چیز زیادی برای دیوار (مرزی) نمی‌دهند. به نظر می رسد این موضوع را برای رقابت انتخاباتی استفاده می کنند.


وی در پایان به روال بیشتر توئیت‌هایش که با تهدید همراه است، تاکید کرد: دیوار (مرزی) به هر طریق ممکن ساخته خواهد شد.


این شاخ و شانه کشیدن ترامپ در حالی است که تنها 5 روز به مهلت پایان بودجه سه هفته ای مصوب کنگره آمریکا برای بازگشایی دولت فدرال مانده است.


ترامپ و کنگره آمریکا سه هفته پیش وقتی فرودگاه های مهم این کشور به دلیل تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال با اختلال مواجه شدند، برسر بودجه ای موقت به توافق رسیدند.


ترامپ پذیرفت که بودجه ای سه هفته ای را امضا کند و دولت را تا 15 فوریه (26 بهمن ماه) سرپا نگه دارد و در این مدت دو طرف به مذاکرات برای بودجه دیوار مرزی ادامه دهند.


رئیس جمهوری آمریکا خواستار 5.7 میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیواری در مرز آمریکا با مکزیک است تا از ورود انبوه مهاجران غیرقانونی از آمریکای جنوبی جلوگیری کند.


این در حالی است که دمکرات های کنگره با ساخت چنین دیواری مخالف هستند و ترجیح می دهند امنیت مرزی از طریق تقویت فناوری های کنترل مرز تامین شود.


اختلاف ترامپ و دمکرات های کنگره آمریکا در 22 دسامبر سال گذشته میلادی ( اول دی ماه) با پایان مهلت تصویب بودجه به اوج خود رسید و ترامپ با امتناع از امضای مصوبه کنگره بخش هایی از دولت فدرال را به طولانی ترین تعطیلی دولت آمریکا فرو برد.


در نهایت با وجود آنکه رئیس جمهوری آمریکا پس از گذشت 35 روز بازگشایی دولت را پذیرفت، تهدید کرد در صورتی که بودجه مورد درخواستش تایید نشود، باز با امتناع از امضای قانون بودجه تعطیلی دیگری را رقم خواهد زد./ایرنا

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر