کد خبر: 60012
A

خوآن گوآیدو قرار است تا شخصا برای دریافت دارو و غذاهای ارسالی از سوی آمریکا به رغم احتمال رویایی و درگیری با ارتش تحت کنترل نیکولاس مادورو به منطقه مرزی با کلمبیا برود. خبرگزاری فرانسه نوشت؛ خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا، که روز شنبه را به عنوان ضرب‌الاجلی برای ارسال کمک‌ها به مردم ونزوئلا اعلام کرده امروز (پنجشنبه) به همراه کاروانی از اتوبوس‌ها و اعضای اپوزیسیون ملی به منطقه مرزی با کلمبیا می‌رود این اقدام وی یک نمایش قدرت در برابر نیکولاس مادورو، رئیس جمهور کشور تعبیر شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا، که روز شنبه را به عنوان ضرب‌الاجلی برای ارسال کمک‌ها به مردم ونزوئلا اعلام کرده امروز (پنجشنبه) به همراه کاروانی از اتوبوس‌ها و اعضای اپوزیسیون ملی به منطقه مرزی با کلمبیا می‌رود این اقدام وی یک نمایش قدرت در برابر نیکولاس مادورو، رئیس جمهور کشور تعبیر شده است.

به دستور نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ارتش در مرز ونزوئلا به حالت آماده‌باش در آمده است.

اگرچه هنوز مشخص نیست که هدف گوآیدو چیست اما خود وی گفته است که چند صد هزار داوطلب در روزهای اخیر برای دریافت کمک‌ها و تقسیم آنها آمادگی خود را اعلام کرده‌اند.

در روز چهارشنبه او رانندگان اتوبوس را تشویق کرد تا برای دریافت کمک‌ها به مرز بروند.

تأمین غذا و دارو برای جمعیت بحران زده ونزوئلا یک نقطه تمرکز کلیدی در جنگ قدرت میان مادورو و گوآیدو بوده است.

گوایدوی ۳۵ ساله که ۲۳ ژانویه خود را رئیس جمهور موقت این کشور خواند تا کنون حمایت بیش از ۵۰ کشور را دریافت کرده است. او می‌خواهد تا مادورو را سرنگون کند، یک دولت انتقالی تشکیل دهد و انتخابات جدیدی برگزار کند.

گوآیدو در یکی از شبکه‌های تلویزیونی مکزیک گفت: این اتفاق می‌تواند خیلی زود به وقوع بپیوندد بین شش و نه ماه.

دلسی رودریگز، معاون رئیس جمهور اعلام کرده است که دولت تمام راه‌های هوایی و دریایی بین کلمبیا و ونزوئلا را مسدود می‌کند. ارتش در یک حکم اعلام کرد که آنها برای جلوگیری از فعالیت گروه‌های "خلافکار" تا روز یکشنبه، عبور هر نوع کشتی را از بندرهای ونزوئلا به خارج ممنوع کرده‌اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر