کد خبر: 61543
A

به گفته نماینده رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در آمریکا، نمایندگان گوایدو کنترل سه ساختمان متعلق به دولت ونزوئلا در آمریکا را در دست گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، کارلوس وچیو، نماینده خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده و رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در آمریکا اعلام کرد: این گروه کنترل دو ساختمان وابسته به وزارت دفاع ونزوئلا در واشنگتن و یک ساختمان کنسولگری در نیویورک را تحت اختیار خود در آورده است.

وی از دفتر وابسته نظامی ونزوئلا در واشنگتن و هنگام پایین آوردن عکس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا و جایگزینی آن با عکس گوایدو گفت: ما برای حفظ دارایی‌های ونزوئلا در این کشور این کار را انجام دادیم.

در همین راستا وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که از این درخواس‌ها حمایت می‌کند.

در مقابل وزارت خارجه دولت ونزوئلا از واشنگتن خواست که تدابیر لازم را برای جلوگیری از اشغالگری‌های دفاتر دیپلماتیک اتخاذ کند. چرا که انتقال این املاک نقض قوانین بین‌المللی است.

پس از اعلام حمایت آمریکا از گوایدو به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا، مادورو از کارمندان دیپلماتیک و کنسولگری‌های کشورش در آمریکا خواست به ونزوئلا بازگردند به گفته ووچیو، از ۵۵ کارمند دیپلماتیک ونزوئلا، ۱۲ نفر در آمریکا مانده و از گوآیدو حمایت می‌کنند

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر