کد خبر: 62287
A

رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر اینکه از خرید سامانه دفاع موشکی اس - 400 روسیه عقب نشینی نخواهد کرد ، از تحویل این سامانه به احتمال زیاد در ماه ژوئن ( خرداد - تیر) خبرداد.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از روزنامه ینی شفق ترکیه؛ رجب طیب اردوغان در بازگشت از سفر به روسیه در جمع خبرنگاران گفت : مواضع ترکیه در خصوص سامانه ضد موشکی اس- 400 روسیه کاملا واضح بوده و از خرید آن منصرف نخواهد شد.
وی یادآورشد: قرارداد تحویل این سامانه موشکی از روسیه امضاء شده و اکنون در مرحله تحویل قرار دارد و احتمالا ماه ژوئیه آغاز خواهد شد.
رئیس جمهوری ترکیه در تاریخ 16 فوریه نیز اعلام کرده بود که آنکارا قصد ندارد از خریداری سیستم دفاع هوایی روسیه، انصراف دهد.
اردوغان گفت که حاکمیت ترکیه متعلق به دولت و ملت این کشور است و آن را با هیچ کشوری به اشتراک نمی گذارد.
رئیس جمهوری ترکیه به نتایج انتخابات محلی اشاره کرد و گفت: شبهه هایی در این خصوص مطرح است و حزب عدالت و توسعه موضوع را تا آخر دنبال می کند.
به گفته اردوغان در خصوص روند رای گیری در انتخابات محلی ترکیه و کمیته عالی این انتخابات شک و تردیدهایی وجود دارد و خواسته بازشمارش آرا موضوعی طبیعی است که در بسیاری کشورهای جهان اتفاق می افتد.
وی افزود: موضوع نتایج نهایی انتخابات پس از آنکه شورای عالی انتخابات در این باره تصمیم گیری کند، پایان خواهد یافت./ ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر