کد خبر: 62613
A

اسپوتنیک، نیروی هوایی آمریکا نخستین جنگنده های اف-۳۵ لایتنینگ ۲ خود را در خاور میانه مستقر می کند. نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه خبر نخستین استقرار جنگنده اف 35 ای خود را در منطقه خاور میانه [غرب آسیا] اعلام کرد. دو اسکادران از این جنگنده پنهان کار چند منظوره، عازم پایگاه هوایی الظفره در امارات عربی متحده هستند. در بیانیه روز دوشنبه نیروی هوایی آمریکا آمده است، این جنگنده که در آن توانایی پنهان کاری با جدیدترین فن آوری های تسلیحاتی ترکیب شده است، می تواند قابلیت های عملیاتی بیشتری در اختیار نیروهای آمریکایی قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ به نقل از اسپوتنیک، نیروی هوایی آمریکا نخستین جنگنده های اف-۳۵ لایتنینگ ۲ خود را در خاور میانه مستقر می کند. 

نیروی هوایی آمریکا روز دوشنبه خبر نخستین استقرار جنگنده اف 35 ای خود را در منطقه خاور میانه [غرب آسیا] اعلام کرد.

دو اسکادران از این جنگنده پنهان کار چند منظوره، عازم پایگاه هوایی الظفره در امارات عربی متحده هستند. 

در بیانیه روز دوشنبه نیروی هوایی آمریکا آمده است، این جنگنده که در آن توانایی پنهان کاری با جدیدترین فن آوری های تسلیحاتی ترکیب شده است، می تواند قابلیت های عملیاتی بیشتری در اختیار نیروهای آمریکایی قرار دهد.

این جنگنده های اف 35 نخستین جنگنده هایی از این نوع نیستند که در خاور میانه عملیات انجام می دهند. 

اسرائیل چندین جنگنده اف 35 ای که نسخه ویژه ای از هواپیمای موسوم به اف 35 آی "ادیر" است، از لاکهید مارتین دریافت کرده است.

احتمال دارد اسرائیل از این هواپیماهای "ادیر" در حمله ماه گذشته به سوریه استفاده کرده باشد. 

در بیانیه نیروی هوایی آمریکا به نقل از ژنرال جوزف تی گواستلا [Gen. Joseph T. Guastella]، فرمانده نیروی هوایی فرماندهی مرکزی آمریکا، هدف از استقرار این جنگنده ها در خاور میانه، افزایش توانایی ائتلاف بیان شده است. 

به اعتقاد وی این هواپیما می تواند امنیت و ثبات در منطقه تضمین و مانع اقدامات تهاجم کارانه شود. 

آمریکا پیش از این نیز از سال 2017 [1396] جنگنده های اف 35 ای را در انگلیس و ژاپن مستقر کرده بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر