کد خبر: 64589
A

وزارت دادگستری تاجیکستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد که در جریان شورش شبه نظامیان محبوس در زندانی در این کشور سه نگهبان زندان و ۲۹ زندانی کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دادگستری تاجیکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که شورش اواخر روز یکشنبه در زندانی در شهر وحدت واقع در ۱۰ کیلومتری شرق دوشنبه، پایتخت این کشور و زمانی رخ داد که شبه نظامیان داعش مسلح به چاقو اقدام به کشتن سه تن از نگهبانان زندان و پنج زندانی دیگر کردند.

 

به گفته وزارت دادگستری تاجیکستان، یکی از آغاز کنندگان این شورش "بهروز گلمراد"، پسر گلمراد حلیموف، یک سرهنگ نیروهای ویژه تاجیکستان بوده که در سال ۲۰۱۵ به داعش ملحق و در نهایت در سوریه کشته شد.

 

وزیر دادگستری تاجیکستان اظهار کرد، ۲۹ زندانی در جریان شورش کشته شدند در حالیکه هشت به دست دیگر زندانیان کشته شدند و اکنون امنیت و نظم در زندان مذکور که ۱۵۰۰ زندانی دارد، برقرار شده است.

 

داعش مسؤولیت یک شورش دیگر در زندانی در تاجیکستان را در نوامبر گذشته میلادی برعهده گرفت که در پی حمله نیروهای داعش به توریست‌های غربی در ژوئیه ۲۰۱۸ رخ داد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر