کد خبر: 68551
A

دبیر کل حزب اسلامی «الدعوه» عراق برنامه رقص برگزار شده در افتتاحیه بازى‌هاى غرب آسیا در ورزشگاه کربلای معلی را محکوم کرد و آن را بی‌احترامى به اماکن مقدسه دانست.

به گزارش دیده بان ایران؛ اعترضات مسئولان سیاسی و دینی عراق به مراسم هتک حرمت شهر کربلای معلی در افتتاحیه بازی‎های فوتبال غرب آسیا ادامه دارد.

«نوری المالکی» دبیرکل حزب الدعوه عراق دیروز(سه‎شنبه) با صدور بیانیه‎ای به برنامه برگزار شده رقص و آواز در مراسم افتتاحیه واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.

وی تاکید کرد که «آنچه اخیرا در ورزشگاه کربلای معلی در جریان مراسم افتتاحیه رخ داده، هتک حرمت و بی احترامی به قدسیت شهر امام حسین(ع) است».

نوری المالکی از دولت عراق خواست تا تحقیقات فوری خود برای مجازات عاملان این هتک حرمت اعم از دولت محلی، وزارت ورزش یا فدراسیون فوتبال را آغاز کند تا چنین اقدامی مجددا صورت نگیرد.

برگزاری این مراسم واکنش مراجع عالیقدر شیعیان عراق از جمله آیت الله العظمی سید «محمدتقی مدرسی» را نیز به همراه داشته است.

آیت الله العظمی سید «محمدتقی مدرسی» از مراجع عالیقدر کربلای معلی گفت که برگزار کنندگان این برنامه باید بر اساس قانون قدسیت کربلا محاسبه شوند.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت که «از آنچه که در ورزشگاه کربلا رخ داده، از محضر امام حسین (ع) خجالت می‎کشم».

در این ماده، کربلا شهری دینی و مقدس اعلام شده که بایستی از هر نوع بی حرمتی به آداب و رسوم مذهبی در آن خودداری شود.

مراسم افتتاحیه بازی‌های فوتبال غرب آسیا سه‎شنبه شب گذشته با حضور ۹ تیم ملی کشورهای بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، فلسطین، عربستان‌سعودی، سوریه و یمن به میزبانی عراق آغاز شد.

افتتاحیه این دور از بازی‎ها در ورزشگاه کربلا با رقص و آواز زنان برگزار شد که عراقی‎ها آن را هتک حرمت شهر کربلای معلی و بی‎اعتنایی به ماده 24 اداره اوقاف شیعیان دانستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر