کد خبر: 68572
A

نمایندگان سنای آمریکا صلاحیت «کلی کرفت» به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد را تأیید کردند. واشنگتن پست گزارش داد: ۵۶ نفر از نمایندگان به خانم کلی رأی مثبت و 43 تن از نمایندگان با انتصاب او به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد مخالفت کردند. کلی پیش از این، سفیر آمریکا در کانادا بود. غیبت‌های بیش از حد او در دوران سفارت، از جمله اصلی‌ترین دلایل مخالفت 43 نماینده مخالف اعضای دموکرات و سنا با انتصاب وی در سمت جدید بود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ نمایندگان سنای آمریکا صلاحیت «کلی کرفت» به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد را تأیید کردند.

واشنگتن پست گزارش داد: ۵۶ نفر از نمایندگان به خانم کلی رأی مثبت و 43 تن از نمایندگان با انتصاب او به عنوان نماینده این کشور در سازمان ملل متحد مخالفت کردند.

کلی پیش از این، سفیر آمریکا در کانادا بود. غیبت‌های بیش از حد او در دوران سفارت، از جمله اصلی‌ترین دلایل مخالفت 43 نماینده مخالف اعضای دموکرات و سنا با انتصاب وی در سمت جدید بود.

باب منندز از سناتورهای دموکرات در جریان جلسات بررسی صلاحیت کرفت، گفت: آمارهای وزارت خارجه آمریکا نشان می‌دهد که او در طول دوره دوساله سفارتش در کانادا، بیش از ۳۰۰ روز را خارج از این کشور به سر برده است.

اکنون 7 ماه است که کرسی آمریکا در سازمان ملل متحد بدون سرپرست است. این کرسی در اختیار «نیکی هیلی» بود که اوایل امسال از سمت خود کناره گرفت.

کناره گیری و برکناری مقامات در دولت دونالد ترامپ به یک امر عادی اما بی سابقه در آمریکا تبدیل شده است. ظرف سه سال ریاست جمهوری وی، ده ها تن از مقامات ارشد و میانی دستگاه های اجرایی، دیپلماتیک و امنیتی و اطلاعاتی آمریکا یا از کار برکنار شدند و یا خود به دلیل اختلافات با رییس خود کناره گیری کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر