کد خبر: 70121
A

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در توییتی در واکنش به نوشتاری در روزنامه واشنگتن‌پست مبنی بر حملات نژادپرستانه وی علیه چهار نماینده زن کنگره مقابله و مدعی شد که این چهار نفرعلیه کشور ما حملات نژادپرستانه انجام می‌دهند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در توییتی با نوشتاری در روزنامه واشنگتن‌پست مبنی بر حملات نژادپرستانه وی علیه چهار نماینده زن کنگره مقابله و مدعی شد که این چهار نفرعلیه کشور ما حملات نژادپرستانه انجام می‌دهند.

ترامپ در توییتی با اشاره به گروهی موسوم به «جوخه» که به چهار نماینده دموکرات زن کنگره به نام های «الکساندریا اوکازیو کورتز»، «ایلهان عمر»، «رشیده طلیب» و «آیانا پرسلی» اطلاق می شود، نوشت: واشنگتن پست (متعلق به شرکت) آمازون مقاله ای منتشر کرد مبنی بر اینکه من «جوخه» را هدف حملات نژادپرستانه قرار دادم. نه، آنها علیه کشور ما حملات نژادپرستانه انجام دادند.

ترامپ در ادامه این توییت آورد: همه آنچه انجام می دهم، ‌ درخواست از آنها برای خروج به خاطر سخنان وحشتناکشان است. دموکرات ها به حزب جوخه تبدیل شده اند.

ترامپ پیشتر نیز از این چهار عضو کنگره خواسته بود به کشورهای خود بازگردند؛ درخواستی که جنجال زیادی به پا کرد و واکنش های بسیاری را به همراه داشت.

ترامپ در یکی از توئیت های اولیه خود در مورد این زنان، نوشت: جالب است می‌بینم زنان «پیشرو» حزب دموکرات درکنگره، اصالتاً از کشورهایی دیگر آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه تام و تمام و بدترین، فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین‌ها در سراسر دنیا هستند(البته اگر اصلاً حکومت فعالی داشته باشند). آنها اینک با صدای بلند و خباثت‌آلود به مردم ایالات متحده، بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ملت روی زمین می‌گویند که کشورمان چگونه باید اداره شود. آنها چرا برنمی‌گردند تا به بازسازی مکان های کاملاً ورشکسته و جنایت‌آلودی که از آنجا آمده‌اند، کمک کنند.

به غیر از عمر، سه نماینده دیگر مورد اشاره ترامپ، متولد آمریکا هستند. عمر در سومالی به دنیا آمده و شهروند آمریکاست.۹۱۰۹

از زمان راهیابی ترامپ به کاخ سفید، اعضای این گروه چهار نفره به منتقدان پرخروش رئیس جمهوری در کنگره تبدیل شده اند.

طلیب چندی پیش اعلام کرد که ترامپ از زنان رنگین پوست و اعضای گروه چهار نفره جوخه که مخالف سیاست های وی هستند، می‌ترسد.

ایلهان عمر نیز به تازگی با متهم کردن ترامپ به ایجاد نفاق و تفرقه میان مذاهب و احزاب نوشت: اگر من مقابل یهودستیزی ایستادگی نکنم، نمی توانم مقابل اسلام هراسی نیز بایستم.

به گفته برخی نمایندگان آمریکایی، رئیس جمهوری آمریکا تلاش می کند به خاطر منافع سیاسی، یهودستیزی را تسلیح کند و به آن جنبه سیاسی بخشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر