کد خبر: 70714
A

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیتی درباره حمله به ارامکو؛ صدور نفت از ذخایر نفتی امریکا را رسما اعلام کرد و در ادامه بار دیگر به ایران تاخت و نوشت اخبار مذاکره و دیدار با ایرانی ها از سوی فیک نیوز ها انجام می شود ! ترامپ درباره حمله به تاسیسات نفتی ارامکو نوشت:با توجه به حملات علیه عربستان که ممکن است بر قیمت نفت تاثیر بگذارد، دستور دادم تا در صورت لزوم از ذخایر استراتژیک نفت برداشت شود. وی افزود که میزان برداشت لازم برای «عرضه مطلوب به بازار» بعدا تصمیم‌گیری خواهد شد.

صبح روز شنبه حملات پهپادی یمنی ها به بزرگترین تاسیات نفتی خاورمیانه و جهان بازتاب گسترده ای در سطح بین المللی داشت و خواب را بر رهبران جهان آشفته کرد. پس از واکنش های بسیار از سوری کشورهای اروپایی ترامپ بار دیگر سراغ توئیتر رفت و در واکنشی دیرهنگام نوشت: «وفور نفت!»

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در رشته توئیتی درباره حمله به ارامکو؛ صدور نفت از ذخایر نفتی امریکا را رسما اعلام کرد و در ادامه بار دیگر به ایران تاخت و نوشت اخبار مذاکره و دیدار با ایرانی ها از سوی فیک نیوز ها انجام می شود !

ترامپ درباره حمله به تاسیسات نفتی ارامکو نوشت:با توجه به حملات علیه عربستان که ممکن است بر قیمت نفت تاثیر بگذارد، دستور دادم تا در صورت لزوم از ذخایر استراتژیک نفت برداشت شود.

وی افزود که میزان برداشت لازم برای «عرضه مطلوب به بازار» بعدا تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در توئیت دیگری اعلام کرد: ‌عرضه‌کننده نفت عربستان هدف قرار گرفت. دلایلی برای این باور وجود دارد که می‌دانیم کار کیست و  بسته به تأیید این باور، آماده نبرد هستیم. با این حال، منتظریم از عربستان بشنویم که از نظر آنها چه کسی باعث این حمله بوده و باید تحت چه شرایطی اقدام کنیم.

«ذخایر استراتژیک نفتی» با ظرفیت بالغ ۷۲۷ میلیون بشکه، بزرگ‌ترین انبار سوخت اضطراری جهان است که در لوئیزیانا و تگزاس واقع شده و در اختیار وزارت انرژی آمریکا قرار دارد. آخرین آمار ارائه شده از سوی «ذخایر استراتژیک نفتی» حاکی از ذخیره حدود ۶۴۴ میلیون بشکه در این انبار است. بر اساس معیارهای مصرف روزانه آمریکا در سال ۲۰۱۳، مقدار فعلی می‌تواند معادل ۳۵ روز مصرف یا ۶۷ روز واردات نفتی ایالات متحده پاسخگو باشد. با این حال، ظرفیت برداشت روزانه از «ذخایر استراتژیک نفتی» روزانه حداکثر ۴.۴ میلیون بشکه اعلام شده است.

ترامپ در آخرین توئیت خود در این باره نوشت: وفور نفت!

«ذخایر راهبردی نفت» آمریکا که در دهه ۱۹۷۰ و در پاسخ به تحریم نفتی اعراب علیه غرب و متحدانش ایجاد شد، بزرگ‌ترین انبار نفت خام دنیا به شمار می‌آید.

پیش از این چندین بار از این ذخایر برداشت شده بود، از جمله در جریان جنگ اول خلیج فارس در سال ۱۹۹۱، بعد از وقوع توفان کاترینا در آمریکا در سال ۲۰۰۵ و همچنین بعد از اختلال در عرضه نفت لیبی در سال ۲۰۱۱.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر