کد خبر: 71609
A

سندرز در بیمارستانی در لاس وگاس تحت عمل جراحی قرار گرفته و ۲ “استنت” در “عروق کرونری” او کار گذاشته شده است. سندرز در صورتی که در انتخابات آبان ماه سال آینده پیروز شود با ۷۹ سال سن، مسن‌ترین رییس جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود. اما شعارهای برابری‌خواهانه و کم‌سابقه او که به شعارهای احزاب سوسیالیست اروپایی شبیه است، دل بسیاری از جوانان حزب دموکرات را ربوده است. سندرز در کنار “جو بایدن” و “الیزابت وارن” یکی از ۳ بخت اصلی پیروزی در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای احراز نامزدی نهایی حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است. سکته قلبی هفته گذشته او اما می‌تواند مانعی جدی در ادامه مسیر او برای کسب پیروزی در رقابت‌های درون حزبی و یا در انتخابات نهایی و رقابت با ترامپ باشد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ در حالی که یکی از سرسخت‌ترین رقبای انتخاباتی ترامپ پس از عمل جراحی از بیمارستانی در شهر “لاس وگاس” مرخص شده و اعلام کرده حال عمومی او مساعد است و در مناظره انتخاباتی نامزدهای حزب دموکرات در ۱۵ اکتبر (۱۰ روز دیگر) شرکت خواهد کرد، اما سکته قلبی او حین سفرهای کارزار انتخاباتی ممکن است برگ برنده‌ای در اختیار ترامپ و دیگر رقبای دموکرات سندرز بدهد، تا با پیش کشیدن شائبه‌هایی درباره سلامت عمومی سندرز، او را به حاشیه برانند.

سندرز سه شنبه هفته گذشته در جریان یکی از سفرهای انتخاباتی خود به ایالت “نوادا” به دلیل درد در ناحیه قفسه سینه به بیمارستان منتقل و بستری شد. او تا روز جمعه (دیروز) در بیمارستانی درشهر “لاس وگاس” بستری بود.

سندرز پس از مرخصی از بیمارستانی در لاس وگاس/ عکس: ان بی سی نیوز

سکته قلبی رقیب انتخاباتی ترامپ تایید شد/

ستاد انتخاباتی سندرز دیروز خبر سکته قلبی و عمل جراجی او را تایید کرده است.

مرد سوسیالیست ۷۸ ساله در انتخابات سال ۲۰۱۶ نیز با حاشیه “سن بالا و سلامت عمومی” مواجه بود و در حالی که تنها ۵ سال از ترامپ بزرگ‌تر است، در انتخابات پیشین هم از همین ناحیه مورد حمله ترامپ واقع شده بود؛ حالا اما با سکته قلبی او ممکن است حملات ترامپ به او بیشتر شود تا این نامزد سوسیالیست را از گردونه رقابت با خود کنار بزند.

سندرز اما پس از مرخصی از بیمارستان در یک توییت اعلام کرد که حال او خوب است و به کارزار انتخاباتی خود ادامه خواهد داد. او از حامیانش قدردانی کرد و نوشت: به زودی آنها را در کارزار انتخاباتی خواهد دید.

توییت سندرز پس از مرخصی از بیمارستان و عمل جراحی قلب

سکته قلبی رقیب انتخاباتی ترامپ تایید شد/

سندرز که یک سناتور مستقل (اما نزدیک به حزب دموکرات) از ایالت “ورمونت” است، بیش از ۳ دهه سابقه عضویت در کنگره را دارد و از سال ۲۰۰۷ با راه‌یابی به مجلس سنا، یک سناتور است.

رقابت او در انتخابات پیشین نیز حواشی زیادی داشت و افشای تبانی بلندپایگان حزب دموکرات علیه او و به نفع پیروزی “هیلاری کلینتون” دیگر نامزد دموکرات در رقابت‌های درون حزبی حزب دموکرات، از نظر برخی ناظران و تحلیلگران یکی از عوامل بروز شکاف درون حزب دموکرات و پیروزی ترامپ در انتخابات پیشین بوده است.

در انتخابات مقدماتی (درون حزبی دموکرات‌ها )ریاست جمهوری ۲۰۲۰  نیز همانند انتخابات سال ۲۰۱۶ بسیاری از حامیان سندرز از میان طیف جوان حزب دموکرات است در حالی که برای مثال بسیاری از حامیان “جو بایدن” دیگر نامزد انتخاباتی دموکرات‌ها از میان طبقات مسن‌تر و متنفذ حزب دموکرات است.

به رغم سن بالای سندرز (سندرز در صورتی که در انتخابات آبان ماه سال آینده پیروز شود با ۷۹ سال سن، مسن‌ترین رییس جمهوری تاریخ آمریکا خواهد بود.) اما شعارهای برابری‌خواهانه و کم‌سابقه او که به شعارهای احزاب سوسیالیست اروپایی شبیه است، دل بسیاری از جوانان حزب دموکرات را ربوده است.

سندرز در کنار “جو بایدن” و “الیزابت وارن” یکی از ۳ بخت اصلی پیروزی در رقابت‌های درون حزبی دموکرات‌ها برای احراز نامزدی نهایی حزب دموکرات برای رقابت با ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

سکته قلبی هفته گذشته او اما می‌تواند مانعی جدی در ادامه مسیر او برای کسب پیروزی در رقابت‌های درون حزبی و یا در انتخابات نهایی و رقابت با ترامپ باشد.

 

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر