کد خبر: 72030
A

رئیس‌جمهوری روسیه فردا «دوشنبه» به منظور دیدار با پادشاه و ولیعهد عربستان به ریاض سفر خواهد کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه فردا (دوشنبه) به منظور دیدار و رایزنی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور، امضای چندین توافقنامه، بررسی همکاری دوجانبه در زمینه‌های انرژی، کشاورزی، صنعت و  نیز همکاری نظامی به ریاض سفر خواهد کرد و این سفر تا صبح روز سه‌شنبه به طول می‌انجامد.

 

رئیس‌جمهوری روسیه برای نخستین بار  بعد از گذشت 12 سال به عربستان می‌رود.

 

در همین راستا، منابعی در ریاض اعلام کردند، قرار است پادشاه عربستان با رئیس‌جمهوری روسیه درخصوص شماری از پرونده‌های همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف، تبادل‌آرا درخصوص مسائل بین‌المللی فوری و ضروری، وضعیت خاورمیانه از جمله سوریه، کشورهای حاشیه خلیج فارس، یمن و همچنین تلاش‌ها برای حل و فصل پرونده فلسطینی به بحث و تبادل‌نظر بپردازند. ولیعهد عربستان و پوتین نیز با یکدیگر مذاکراتی خواهند داشت.

 

پیشتر، یوری اوشاکوف، دستیار رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده بود که حدود 30 سند از جمله توافق‌های اقتصادی و تجاری برای امضا کردن آن طی سفر پوتین به عربستان آماده شده است و رئیس صندوق سرمایه‌گذاری‌های مستقیم روسیه اعلام کرد که این صندوق طی این سفر توافق‌های حدودا دو میلیارد دلاری امضا خواهد کرد.

 

آخرین سفر پوتین به عربستان در فوریه سال 2007 میلادی بوده است اما پادشاه عربستان در سال 2017 به روسیه سفر کرده بود. سفر رئیس‌جمهوری روسیه به ریاض در پاسخ به سفر پادشاه سعودی به مسکو است.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر