کد خبر: 74024
A

وب سایت روزنامه "نیویورک تایمز" آمریکا نوشت، قاضی دادگاه فدرال آمریکا روز جمعه با صدور حکمی، دولت جمهوری اسلامی ایران را به پرداخت حدود 180 میلیون دلار غرامت به جیسون رضاییان و خانواده‌اش محکوم کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  نقل از وب سایت روزنامه "نیویورک تایمز" آمریکا، قاضی دادگاه فدرال آمریکا روز جمعه با صدور حکمی، دولت جمهوری اسلامی ایران را به پرداخت حدود 180 میلیون دلار غرامت به جیسون رضاییان و خانواده‌اش محکوم کرد.

قاضی "ریچارد جی لئون" از دادگاه منطقه‌ای کلمبیا ایالات متحده، به طور مشترک 180 میلیون دلار به جیسون رضاییان، مادر و برادرش غرامت تعیین کرد.

رضاییان در 22 ژوئیه 2014 (تیرماه 1393) به اتهام جاسوسی در ایران بازداشت شد. او پس از 18 ماه زندانی در ژانویه سال 2016 (دی ماه 1394) و همزمان با آغاز اجرایی شدن توافق برجام، بر اساس یک توافق دوجانبه بین ایران و ایالات متحده آمریکا از زندان آزاد شد و به آمریکا رفت.

رضاییان در اکتبر 2016 در آمریکا از دولت جمهوری اسلامی ایران شکایت و درخواست غرامت یک میلیارد دلاری کرده بود. او دولت ایران را متهم به گروگانگیری و اعمال شکنجه روانی روی خود در زندان کرده بود.

قاضی دادگاه، همسر جیسون رضاییان را از شمول پرداخت غرامت خارج دانسته زیرا در زمان دستگیری جیسون رضاییان و مدت زندانی او در ایران، همسر او جزء شهروندان ایالات متحده آمریکا نبوده است.

جیسون رضاییان پس از آزادی از زندان/ ژانویه 2016 / آلمان/ عکس آرشیوی/ آسوشیتدپرس

حکم دادگاه آمریکا برای

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر