کد خبر: 76309
A

براساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق که توسط سومریه نیوز منتشر شده است، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق عصر سه‌شنبه تماسی تلفنی را از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دریافت کرد که در آن درباره اوضاع عراق و تحولات اطراف سفارت آمریکا در بغداد توضیح خواست. نخست‌وزیر عراق تاکید کرد، نیروهای عراقی به حفاظت از سفارت آمریکا و بقیه تاسیسات دیپلماتیک ادامه می‌دهند، در حالی که دونالد ترامپ بر اهمیت نقش عراق و رهبری آن تاکید کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ نخست‌وزیر عراق تاکید کرد، نیروهای عراقی به حفاظت از سفارت آمریکا و بقیه تاسیسات دیپلماتیک ادامه می‌دهند، در حالی که دونالد ترامپ بر اهمیت نقش عراق و رهبری آن تاکید کرد.

 براساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق که توسط سومریه نیوز منتشر شده است، عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق عصر سه‌شنبه تماسی تلفنی را از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا دریافت کرد که در آن درباره اوضاع عراق و تحولات اطراف سفارت آمریکا در بغداد توضیح خواست.

طبق این بیانیه،‌ عبدالمهدی شرح داد که حوادث بعد از رویدادهای دردناک اخیر رخ داده و دو روز پیش به مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا خطرناک بودن تبعات چنین حمله‌ای را گوشزد کرده است.

در این بیانیه آمده است، عبدالمهدی توضیح داده که نیروهای امنیتی عراق به انجام وظایف‌شان در زمینه حمایت از سفارت آمریکا و دیگر هیئت‌های دیپلماتیک و نمایندگی‌ها ادامه می‌دهند.  

نخست وزیر مستعفی درباره وضعیت منطقه‌ای نیز تاکید کرد، دولت عراق همواره تلاش کرده است روابط خوبی با کشورهای هم‌جوار من جمله جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و همچنین کشورهای غربی در راس آنها آمریکا را دوست خود می‌داند.

طبق بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق، اوضاع به دلیل اختلافات دو طرف نامساعد شد و عراق می‌خواهد کشوری برای مذاکره و آرامش بدور از خطر جنگ برای این کشور و همه باشد. 

عبدالمهدی به ترامپ تبین کرد: شما یادآور می‌شوید که جنگ نمی‌خواهید، ما از رهبران ایران نیز موضعی مشابه را می‌شنویم، عراق بر اهمیت مذاکره و دست‌کم دستیابی به توافقات واقعی و مقدماتی برای آرامش تاکید دارد.

ترامپ نیز تاکید کرد، به اهمیت نقش عراق و رهبری آن و آنچه می‌تواند در این راستا انجام دهد،‌ اطمینان دارد.

دو مقام نهایتا بر باقی ماندن خطوط مستقیم تماس بین یکدیگر برای پیگیری اوضاع توافق کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر