کد خبر: 76313
A

بوآلاء الولائی،‌ دبیرکل "گردان‌های سید الشهداء" وابسته به حشد شعبی در توییتر خاطرنشان کرد، زمانی که نیروهای کادر حشد الشعبی سفارت ایالات متحده را در بغداد محاصره می‌کنند این یعنی پادگان‌ها و مقرهای نظامیان آمریکایی در خاک عراق به زودی محاصره خواهند شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ بوآلاء الولائی،‌ دبیرکل "گردان‌های سید الشهداء" وابسته به حشد شعبی در توییتر خاطرنشان کرد، زمانی که نیروهای کادر حشد الشعبی سفارت ایالات متحده  را در بغداد محاصره می‌کنند این یعنی پادگان‌ها و مقرهای نظامیان آمریکایی در خاک عراق به زودی محاصره خواهند  شد.

وی افزود: سفارت‌های وابستگان آنها مثل عربستان، امارات، بحرین و غیره نیز محاصره خواهند شد.

الولائی خاطرنشان کرد، خط کشیده شده از محاصره سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ (تسخیر لانه جاسوسی) تا محاصره سفارت آمریکا در بغداد در سال ۲۰۱۹ کل تاریخ را به اختصار بیان می‌کند.

گردان‌های حزب‌الله عراق نیز اعلام کرد، حمله به سفارت آمریکا در بغداد درس اول است، درس دوم تصویب قانون اخراج نیروهای اشغالگر و وابستگان آنها از عراق است.

در این بیانیه بر لزوم موافقت پارلمان عراق با اخراج نیروهای آمریکایی تاکید شده که در قتل عراقی‌ها دست دارند.

هزاران معترض روز گذشته اقدام به حمله به سفارت آمریکا کرده و دو درب و برج‌های مراقبتی سفارت را آتش زدند و با واکنش نیروهای ضد شورش از داخل سفارت به خارج آن هدایت شدند. تعداد زخمی‌های حوادپ روز گذشته به ۶۱ تن رسید.

این در پی حمله هوایی آمریکا به مواضع گردان‌های حزب‌الله عراق در استان الانبار بود که ۲۵ کشته و ۵۱ زخمی برجای گذاشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر