کد خبر: 76592
A

رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان عراق در پارلمان از عدم حضور احزاب کرد و برخی از احزاب اهل تسنن در نشست امروز (یکشنبه) پارلمان عراق برای بررسی حمله اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی و آینده حضور نیروهای آمریکایی در این کشور خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران؛ فیان صبری، رئیس فراکسیون حزب دموکرات کردستان عراق در پارلمان این کشور در سخنانی اعلام کرد که احزاب کرد در نشست امروز پارلمان برای بررسی حمله اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی در بغداد حضور نخواهند یافت.

 

او افزود: تا آنجایی که ما اطلاع داریم برخی از نمایندگان اهل تسنن نیز در این جلسه مشارکت نخواهند کرد.

 

خبرنگار آرتی نیز گزارش داد، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان وارد ساختمان پارلمان شد و مجلس عزاداری برای شهدای حمله آمریکا به کاروان حشد شعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد نیز در صحن علنی مجلس برگزار شد.

 

به گزارش این خبرنگار، احزاب شیعه به طور کامل در جلسه حضور دارند.

 

خبرنگار آرتی افزود: جلسه اصلی تاکنون شروع نشده است و برای یک ساعت به تعویق افتاده است. تعداد حاضران در جلسه تنها 120 نماینده است که از حد نصاب لازم که اجازه تشکیل جلسه را می‌دهد، کمتر است.

 

این در حالی است که خبرگزاری الاخباریه گزارش داد، 170 نماینده پیش‌نویس قانون اخراج نیروهای آمریکایی را امضا کرده‌اند.

 

این درحالی است که رسانه‌های عراقی نسخه‌ای از پیش‌نویس قانونی را که برای پاسخ به حمله اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی تنظیم شده و قرار است در جلسه امروز پارلمان به رای گذاشته شود، منتشر کردند.

 

در صورت عدم مشارکت احزاب کرد و اهل تسنن در جلسه امروز پارلمان و به حد نصاب نرسیدن اعضا طبق قانون این کشور جلسه به تاریخ دیگری موکول خواهد شد./ ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر