کد خبر: 76744
A

نهاد ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد، در پی انتشار اخبار سفر رئیس جمهوری روسیه به سوریه، توییتر حساب کاربری این نهاد را رسما بست و این نهاد یک حساب کاربری دیگری راه‌اندازی کرد.

به گزارش دیده بان ایران، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نهاد ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد: توییتر حساب کاربری نهاد ریاست جمهوری سوریه را بارها پیش از این مسدود کرده بود و در جریان انتشار اخبار سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به دمشق بدون هیچ گونه توجیهی به طور کامل آن را بست و یک حساب کاربری دیگر روی سایت راه‌اندازی شده است.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه اعلام کرد، پوتین در نخستین سفر خود به دمشق از زمان وقوع درگیری‌ها در این کشور از ۹ سال پیش، با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه گفت، پوتین بدون برنامه‌ریزی قبلی وارد دمشق شده و با اسد در مقر نیروهای مسلح روسیه در سوریه دیدار کرد.

وی به روزنامه‌نگاران گفت، پوتین از فرودگاه به مقر نیروهای مسلح روسیه در سوریه رفت و دو طرف در این دیدار در جریان گزارش‌های نظامی پیرامون اوضاع مناطق مختلف سوریه قرار گرفتند.

پیش از این هم در ماه میلادی گذشته یوری بوریسوف، معاون نخست‌وزیر روسیه طی سفر دو روزه به سوریه با اسد دیدار و موضوع بندر طرطوس را مورد بررسی قرار داد که روسیه آن را اجاره کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر