کد خبر: 77555
A

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین دیداری که در حاشیه نشست برلین میان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس رخ داد را سازنده ارزیابی و آن را بازتابی از رویکرد آشتی‌جویانه طرفین تلقی کرد. وی در این باره گفت: در کل، تماس آنها مختصر و در عین حال، کاملا سازنده به همراه المان‌هایی از رویکرد آشتی‌جویانه بود.

 به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین دیداری که در حاشیه نشست برلین میان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس رخ داد را سازنده ارزیابی و آن را بازتابی از رویکرد آشتی‌جویانه طرفین تلقی کرد.

وی در این باره گفت: در کل، تماس آنها مختصر و در عین حال، کاملا سازنده به همراه المان‌هایی از رویکرد آشتی‌جویانه بود.

پسکوف با گفتن اینکه گزارش‌های طرف انگلیسی جو حاکم بر نشست را بازتاب نداده، افزود: دست‌کم، ذات تماس مشخصاً متفاوت از ذات گزارش داونینگ استریت درباره مذاکرات (پوتین-جانسون) است.

پیشتر طرف انگلیسی مدعی شده بود که جانسون در دیدار با پوتین متذکر شده مادامیکه که مسکو به «اقدامات ثبات‌زدای» خود پایان نداده؛ عادی‌سازی رابطه ۲ کشور میسر نخواهد شد.

رابطه مسکو- لندن از سال گذشته که «سرگئی اسکریپال» جاسوس دوجانبه، در انگلیس مسموم شد به سردی گراییده است. در این ماجرا، لندن انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر