کد خبر: 77887
A

وسیه آخرین هنگ مجموعه پدافند موشکی اس۴۰۰ را از طریق دریا به چین فرستاد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ یک مقام نظامی روس اعلام کرد که روسیه به تازگی دومین و آخرین هنگ مجموعه پدافند موشکی اس۴۰۰ را به چین تحویل داد.

این مقام روس که نامش فاش نشده است روز دوشنبه به خبرگزاری تاس گفت: دومین هنگ پدافند موشکی اس-۴۰۰ از طریق دریا به چین فرستاده شد.

این محموله شامل مقر فرماندهی، دو سکوی پرتاب موشک، ایستگاه رادار و تجهیزات برای تولید انرژی، قطعات یدکی و ابزار برای تعمیر است.

در قالب این محموله همچنین ۱۲۰ موشک هدایت شونده از دو نوع برای بکارگیری در مجموعه اس۴۰۰ به چین انتقال یافته است.

سند تحویل این محموله در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ امضا شده بود و از آن زمان دوره برای تضمین مجموعه پدافند موشکی برای ۱۸ ماه آغاز شد.

خبرگزاری تاس اعلام کرد که هنوز این خبر بطور رسمی تایید نشده است.

براساس قرارداد تسلیحاتی روسیه و چین، مسکو باید  شش مجموعه تسلیحات اس ۴۰۰ به ارزش سه میلیارد دلار به پکن تحویل می داد.

روسیه در دی ماه سال ۹۶ تحویل تسلیحات پدافند موشکی اس۴۰۰ به چین را مطابق با قرارداد موجود با این کشور که در سال ۲۰۱۴ امضا شد، آغاز کرد و نخستین هنگ این تسلیحات را به چین تحویل داد.

مجموعه های پدافند موشکی اس ۴۰۰ یا تریومف (در طبقه بندی ناتو اس.ای-۲۱) پیشرفته ترین تسلیحات پدافند موشکی روسی و قادر به هدف قرار دادن هواپیماها تا برد ۴۰۰ کیلومتر و موشک های تاکتیکی تا شعاع ۶۰ کیلومتری است.

چین از خریداران عمده تسلیحات روسی است و در دو دهه اخیر، میلیاردها دلار انواع تسلیحات از روسیه خریداری کرده است اما به گزارش رسانه ها، چین عادت دارد تسلیحات گران قیمت را مهندسی معکوس کرده و پس از کپی سازی با قیمت پایینتر وارد بازار تسلیحاتی جهان کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر