کد خبر: 78079
A

«یوزی رابی» مدیر اندیشکده خاورمیانه و آفریقای «موشه دایان» : ایالات متحده برخلاف ادعای دونالد ترامپ در مورد عقب‌نشینی از منطقه خاورمیانه، در حال احداث دست‌کم سه پایگاه نظامی شبه‌دائمی در نزدیکی مرز جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ به گفته کارشناسان اسرائیلی، ایالات متحده نه تنها قصدی برای خروج از عراق ندارد، بلکه برعکس در حال احداث چند پایگاه جدید در طول مرز با ایران است.

 «بریکینگ دیفنس» به نقل از کارشناسان صهیونیست فاش کرد: ایالات متحده برخلاف ادعای دونالد ترامپ در مورد عقب‌نشینی از منطقه خاورمیانه، در حال احداث دست‌کم سه پایگاه نظامی شبه‌دائمی در نزدیکی مرز جمهوری اسلامی ایران است.

«یوزی رابی» مدیر اندیشکده خاورمیانه و آفریقای «موشه دایان» معتقد است: ایالات متحده به این نتیجه رسیده که عقب‌نشینی از عراق ضربه مهلکی به سازوکار تحریم‌های اعمال‌شده بر ایران وارد خواهد کرد.

 

او در این رابطه افزود: واشینگتن دریافته که به رغم اعلام رئیس‌جمهور ترامپ، باید حضور نظامی بالفعل خود را در عراق حفظ کند، از این رو دست به ساخت چند پایگاه در منطقه کردنشین زده است. 

 

به گفته این منابع، آمریکا در حال حاضر قرار است یک پایگاه نظامی در نزدیکی شهر سلیمانیه، یک پایگاه نظامی بزرگ در شهر حلبچه که فقط 14 کیلومتر با مرزهای ایران فاصله دارد و یک پایگاه سوم نیز در جنوب شهر اربیل احداث کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر