کد خبر: 78578
A

برنی سندرز پیروز رقابت های درون حزبی دموکرات ها در نیوهمپشایر اعلام شد. پیت بوتجج دوم شد. ایمی کلوبشار سوم و الیزابت وارن چهارم. بازنده بزرگ جو بایدن بود که پنجم شد. او امیدوار است در نوادا و کارولینای جنوبی جبران کند. سناتور بنت و اندرو یانگ از رقابت ها کناره گرفتند

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ در دومین مرحله‌ی مقدماتی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده ۲۰۲۰، شب گذشته رای‌گیری در ایالت نیوهمپشایر انجام شد.تا این لحظه حدود نتیجه‌ی شمارش۸۰٪ آرا نشان می‌دهد که برنی سندرز در جایگاه اول قرار دارد و پیت بوتجج شگفتی ساز با اختلاف حدود ۲٪ در جایگاه دوم و ایمی کلوبچار در جایگاه سوم ایستاده.

ایالت نیوهمپشایر ایالتی با اکثریت سفید پوست است و اقلیت‌ها‌ی نژادی کم‌تر از ۴٪ از جمعیت این ایالت را تشکیل می‌دهند. 

در سال ۲۰۱۶ با اختلاف چهار دهم درصد هیلاری کلینتون توانست برنده‌ی این ایالت در رقابت با دونالد ترامپ شود.

 

از ۳۹۷۹ نمایندگان حزبی متعهد دموکرات‌ها (دلیگیت‌های متعهد)، ۲۴نماینده‌ی حزبی متعهد از ایالت نیوهمپشایر هستند و این ۲۴نماینده، به نسبت نتایج نهایی انتخابات امشب انتخاب خواهند شد. حداقل رأی لازم برای به دست آوردن نماینده‌ی حزبی، به دست آوردن حداقل ۱۵٪ از آرای هر ایالت توسط کاندیداهای انتخابات مقدماتی‌ست، و به همین دلیل به نظر می‌رسد الیزابت وارن و جو بایدن به دلیل این‌که هر دو کم‌تر از ده درصد آرا را به دست آورده‌اند، نمی‌توانند نماینده‌ای از این ایالت برنده شوند.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر