کد خبر: 85237
A

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ۳۹ فرد و نهاد سوری از جمله رئیس جمهور سوریه خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه الجزیره به نقل از خبرگزاری رویترز اعلام کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از تحریم ۳۹ فرد و نهاد سوری از جمله بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و همسر وی به موجب قانون قیصر خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا در سخنانی بی اساس مدعی شد: تحریم‌های بیشتر را تا زمانی که دولت سوریه و بشار اسد به راه حل سیاسی متوسل شوند، ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد: افرادی که در این تحریم‌ها هدف گرفته شدند، بخشی از کمپینی ادامه دار در جهت اعمال فشار اقتصادی و سیاسی بر دولت سوریه هستند.

او همچنین در ادامه اظهارات بی اساس خود گفت: آمریکا در حال بررسی تحریم‌های بزرگتری علیه دولت سوریه است و مادامیکه دولت، جنگ خود علیه ملت سوریه را متوقف نکند، این مسأله متوقف نخواهد شد.

پمپئو در ادامه سخنان خصمانه خود علیه دولت سوریه مدعی شد: قانون قیصر تحریم‌های اقتصادی شدیدی را برای بازخواست (بشار) اسد و حامیان خارجی او بخاطر اقداماتشان اعمال می‌کند.

این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده: هرطرفی که با دولت سوریه در تعامل باشد، جایگاهش در جهان در انزوا خواهد بود و هدف محدودبت‌های سفری و تحریم قرار خواهد گرفت.

وزارت خارجه آمریکا مدعی شده: کمپین فشار‌های اقتصادی و سیاسی ما بر دولت سوریه با همکاری شرکای اروپایی مان انجام می‌شود.

این وزارتخانه همچنین در اظهاراتی بی اساس مدعی شد: ده‌ها نفر از افرادی که مورد تحریم قرار گرفته اند، مانع انجام راه حل‌های سیاسی مسالمت آمیز شده اند و برخی از آن‌ها اقدام به حمایت مالی از جنایت‌های دولت سوریه کرده اند. ما اسما اسد (همسر بشار اسد) را تحریم کردیم؛ چرا که او یکی از افرادی بوده که بیشترین استفاده را از جنگ سوریه برده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: بشار اسد و حامیانش گزینه‌ای ساده در پیش رو دارند و آن یا پیشروی بسوی یک راه حل سیاسی است ویا آنکه با تحریم‌های جدید نابود کننده‌ای مواجه خواهند شد.

گفتنی است پیشتر دولت آمریکا اعلام کرده بود بزودی تحریم‌های تازه‌ای را علیه دولت سوریه اجرایی خواهد کرد. آمریکا این تحریم‌ها را در پی پیروزی‌های اخیر دولت سوریه و با هدف جلوگیری از رسیدن منافع مالی دولت سوریه به اجرا درآورده است.

کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، به شورای امنیت گفته: هدف (این تحریمها) این است که مانع از کسب درآمد و حمایتی شود که دولت سوریه از آن‌ها بهره برده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر