کد خبر: 85508
A

مدیر امنیت ملی ریاست جمهوری کره جنوبی به مطالب منتشر شده در رسانه‌ها درباره کتاب «جان بولتون» واکنش نشان داد و اعلام کرد، بخش اعظم این کتاب حاوی مطالب تحریف شده و عاری از واقعیات است.

به گزارش سایت دیده بان ایران، بعد از ایجاد جنجال‌ها در آمریکا درباره کتاب جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید حالا ریاست جمهوری کره جنوبی هم به بخش‌هایی از این کتاب که درباره کره جنوبی بوده واکنش نشان داده و مطالبش را «تحریف‌شده» خواند.

مدیر امنیت ملی «کاخ آبی» (دفتر «مون جائه این» رئیس‌جمهور کره جنوبی) در اولین اظهارنظر رسمی سئول درباره کتاب مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید اعلام کرد، بخش اعظم مطالب این کتاب درباره کره جنوبی، تحریف شده و عاری از واقعیات است.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، چونگ ایو یونگ روایت مطرح شده جان بولتون از مذاکرات سال گذشته درباره خلع سلاح اتمی کره شمالی را حاوی مطالب تحریف شده و «نظرات شخصی» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید خواند.

این مقام کره جنوبی همچنین بولتون را متهم کرد که جزئیات مذاکرات دیپلماتیک که اساس آن بر اعتماد متقابل بین کشورها بوده را به صورت یکجانبه افشا کرده است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی هم موضع مدیر امنیت ملی این دفتر را به شورای امنیت ملی آمریکا منتقل و از مطالب کتاب بولتون انتقاد کرده است.

«یون دو هان» دبیر ارشد ارتباطات عمومی دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی هم در رد مطالب درج شده در کتاب بولتون بیانیه صادر و اعلام کرد، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید اطلاعات تحریف شده که اساس آن تعصب و پیش قضاوت بوده، مطرح کرده است.

پیشتر برخی رسانه‌های آمریکایی جزئیاتی از روایت بولتون از دیدار سال گذشته دونالد ترامپ با رهبر کره شمالی منتشر کردند.

طبق این روایت، بولتون در کتاب خود نوشته او از دعوت ترامپ از «کیم جونگ اون» برای دیدار با وی در منطقه غیرنظامی واقع در مرز بین دو کره، از طریق توئیت ترامپ آگاه شدند.

کتاب جان بولتون تحت عنوان «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» قرار است 23 ژوئن (سوم تیرماه) منتشر شود اما طی روزهای اخیر رسانه‌های مختلف بخش‌هایی از آن را منتشر کرده‌اند.

رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر در واکنش به کتاب جنجالی بولتون او را تهدید کرده و گفته بود که او «با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر