کد خبر: 88680
A

رسانه آمریکایی به نقل از «معتمدان» جو بایدن گزارش داد، سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت اوباما و سناتور کامالا هریس دو گزینه نهایی نامزد دموکرات انتخابات آمریکا برای معاونت ریاست جمهوری هستند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ با نزدیک شدن به موعد برگزاری کنوانسیون ملی حزب دموکرات برای تعیین رسمی نامزد این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان در آمریکا، یک رسانه آمریکایی از محدود شدن گزینه‌های نهایی جو بایدن برای منصب معاونت ریاست جمهوری به دو نفر خبر داد.

وبگاه «آکسیوس» به نقل از «معتمدان» جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گزارش داد، فهرست گزینه‌های مد نظر او برای پُست معاونت ریاست جمهوری به «سوزان رایس» و «کامالا هریس» محدود شده است. 

 

معتمدان و نزدیکان جو بایدن به آکسیوس خبر دادند، از نظر آن‌ها فهرست مد نظر بایدن برای این منصب به این دو نفر محدود شده و اگر وی فرد دیگری غیر از این دو را به عنوان گزینه نهایی معاونت ریاست جمهوری تعیین کند، آن‌ها شگفت زده خواهند شد.

طبق این گزارش، انتظار نمی‌رود که جو بایدن طی این هفته گزینه مدنظر خود برای معاونت ریاست جمهوری را اعلام کند.

آکسیوس البته در ادامه گزارش خود نوشت: «کنوانسیون (ملی) حزب دموکرات ۱۷ آگوست (۲۷ مرداد) شروع می‌شود و این واقعیت (محدود شدن گزینه‌های او به رایس و هریس) شاید دچار تغییر شود».

پیش از این و با شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره نامزد نهایی جو بایدن برای منصب معاونت ریاست جمهوری، آسوشیتدپرس این ۶ نامزد ذیل را معرفی کرده بود:

کامالا هریس سناتور کالیفرنیا، «الیزابت وارن» سناتور ماساچوست، سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت اوباما، «وال دمینگ» عضو مجلس نمایندگان، «کیشا لانس باتمز» شهردار آتلانتا و «میشله گریشام» فرماندار نیومکزیکو.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر