کد خبر: 89329
A

یک رسانه عبری زبان فاش کرد که اسرائیل پس از امارات درصدد عادی سازی روابط با عربستان به عنوان مهمترین کشور عرب حوزه خلیج فارس است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت: طرح بزرگ اسرائیل پیش رفتن به سمت برقراری روابط با عربستان به عنوان مهمترین کشور عرب حوزه خلیج (فارس) است.

این روزنامه به نقل از یک منبع بلندپایه که در تماس با مقامات امارات سهیم بوده، نوشت: امیدواریم رخنه کردن در امارات منجر به رخنه در عربستان سعودی شود؛ این همیشه طرح بزرگ ما است و امروز تحقق آن ممکن به نظر می‌رسد.

این مقام صهیونیستی همچنین افزود: باید بدانیم که محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی بسیار به محمد بن سلمان، همتای سعودی‌اش نزدیک است و طرح بن زاید برای عادی سازی روابط با اسرائیل بدون شک با هماهنگی بن سلمان صورت گرفته است، به همین دلیل نمی‌توان عادی سازی روابط با عربستان را دور از انتظار دانست.

یدیعوت آحارونوت در ادامه گزارش داد: آمریکایی‌ها دست از تلاش برنخواهند داشت و درصدد متقاعد کردن کشورهای عرب بیشتر برای عادی سازی روابط با اسرائیل هستند و در راس این لیست بحرین قرار دارد که روابط محرمانه‌ای با اسرائیل دارد و بسیار به امارات نزدیک است.

طبق این گزارش، یوسی کوهن، رئیس موساد به منظور فراهم کردن مقدمات برقراری رسمی روابط با نخست وزیر بحرین صحبت کرده است و کشورهای بعدی عمان، سودان و مراکش هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر