کد خبر: 90052
A

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا با شکستن یک سنت قدیمی در گردهمایی ملی حزب جمهوری‌خواه در حمایت از دونالد ترامپ سخنرانی کرد. او در این نطق چهار دقیقه‌ای که از اسرائیل ایراد می شد ادعای مقام‌های حزب را درباره موفقیت آقای ترامپ در تحقق شعار سیاست خارجی "اول آمریکا" علیه روسیه، چین و ایران را تکرار کرد. او گفت: "وقتی ایرانی ها کشور ما را تهدید کردند، رئیس جمهور حمله‌ای را تایید کرد که قاسم سلیمانی، در آن هدف قرار گرفت؛ مردی که مسئول قتل و قطع عضو صدها سرباز آمریکایی و هزاران مسیحی در سراسر خاورمیانه بود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا با شکستن یک سنت قدیمی در گردهمایی ملی حزب جمهوری‌خواه در حمایت از دونالد ترامپ سخنرانی کرد. او در این نطق چهار دقیقه‌ای که از اسرائیل ایراد می شد ادعای مقام‌های حزب را درباره موفقیت آقای ترامپ در تحقق شعار سیاست خارجی "اول آمریکا" علیه روسیه، چین و ایران را تکرار کرد.

او گفت: "وقتی ایرانی ها کشور ما را تهدید کردند، رئیس جمهور حمله‌ای را تایید کرد که قاسم سلیمانی، در آن هدف قرار گرفت؛ مردی که مسئول قتل و قطع عضو صدها سرباز آمریکایی و هزاران مسیحی در سراسر خاورمیانه بود."

آقای پومپئو نطق خود را در جریان سفری رسمی به خاورمیانه در بیت المقدس ضبط کرده بود که سه شنبه در این گردهمایی پخش شد.

ایران اقدام آمریکا در ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در عراق را "اقدام تروریستی" خوانده است.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر