کد خبر: 90229
A

وزارت دفاع یونان از شناسایی و رهگیری جنگنده‌های «اف-۱۶» ترکیه که وارد حریم هوایی این کشور شده بودند، خبر داد. آنطور که وزارت دفاع یونان اعلام کرده جنگنده‌های ترکیه خلاف توافقنامه‌ها هنگام تمرین نیروی هوایی یونان با ناتو وارد بخش اطلاعات پروازی آتن شدند. به گفته این وزارتخانه، دو دسته پروازی دیگر نیروی هوایی یونان نیز در اقدامی احتیاطی در حالت آماده باش بودند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ جنگند های «اف-۱۶» نیروی هوایی یونان که یک بمب‌افکن «بی-۵۲ » آمریکا آن را همراهی می‌کرد جنگنده های ترکیه را که وارد حریم هوایی این کشور شده بودند رهگیری کردند.

 

به نوشته وبگاه «سایپرس میل» این حادثه روز یکشنبه نزدیک منطقه اطلاعات پروازی آتن (FIR) رخ داد. هنگام ورود جنگنده های ترکیه به حریم هوایی یونان یک فروند بمب افکن بی-52 آمریکا در قالب تمرین ناتو در منطقه در حال پرواز بود.

 

آنطور که وزارت دفاع یونان اعلام کرده جنگنده‌های ترکیه خلاف توافقنامه‌ها هنگام تمرین نیروی هوایی یونان با ناتو وارد بخش اطلاعات پروازی آتن شدند. به گفته این وزارتخانه، دو دسته پروازی دیگر نیروی هوایی یونان نیز در اقدامی احتیاطی در حالت آماده باش بودند.

 

وزارت دفاع یونان اعلام کرد که به دنبال اقدام مناسب جنگنده‌های یونان و عملیات شناسایی و رهگیری، جنگنده های ترکیه مجبور به ترک منطقه شدند.

 

یونان بارها مدعی نقض حریم هوایی خود از سوی جتهای ترکیه شده است. این دو کشور همسایه مدتهاست به دلیل اختلافات مرزی روابط تیره ای با هم دارند. وزیر خارجه ترکیه جچندی قبل با بیان اینکه یونان نمی‌تواند محدوده آب‌های سرزمینی خود در دریای یونان را دو برابر کند، صراحتاََ گفت که این اقدام می‌تواند منجر به وقوع جنگ شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر