کد خبر: 91193
A

روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در گزارش امروز دوشنبه به نقل از «دیپلمات‌ها و مقام‌های ارشد عربی» مدعی شد، دونالد ترامپ به زودی توافق عمان با اسرائیل را اعلام می کند. بدین ترتیب عمان سومین کشوری خواهد بود که در همراهی با دولت دونالد ترامپ روابط خود را با اسرائیل عادی سازی خواهد کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزنامه صهیونیستی «اسرائیل هیوم» در گزارش امروز دوشنبه به نقل از «دیپلمات‌ها و مقام‌های ارشد عربی» مدعی شد، دونالد ترامپ به زودی توافق عمان با اسرائیل را اعلام می  کند. بدین ترتیب عمان سومین کشوری خواهد بود که در همراهی با دولت دونالد ترامپ روابط خود را با اسرائیل عادی سازی خواهد کرد. 

در گزارش این روزنامه آمده که عمان در حال آماده شدن برای پیوستن به امارات متحده عربی و بحرین در موضوع به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی است.

به گزارش اسرائیل هیوم، «اکنون بسیار انتظار می‌رود که عمان در ایجاد روابط دیپلماتیک رسمی با اسرائیل و عادی‌سازی کامل روابط و برقراری پروازهای مستقیم، به اردوگاه امارات و بحرین ملحق شود.

یک دیپلمات عربی که نامش فاش نشده، به این روزنامه صهیونیستی گفت: «دلیل اینکه هنوز (عمان) با برقراری روابط کامل و علنی (با رژیم صهیونیستی) موافقت نکرده است این احتمال معقول است که چنین کاری باعث آسیب وارد شدن قابل توجه به روابطش با ایران است».

دولت عمان به دنبال اقدام اخیر بحرین در توافق سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بیانیه صادر و از این تصمیم استقبال کرد.

در بیانیه روز گذشته دولت عمان تصریح شد: «عمان امیدوار است که مسیر جدید استراتژیک اتخاذ شده توسط برخی کشورهای عربی به حصول صلح مبتین بر پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین و ایجاد دولت مستقل فلسطین با قدس شرقی به عنوان پایتختش کمک کند».

گمانه‌زنی‌ها درباره پیوستن عمان به توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در حالی انجام می‌شود که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم در سال 2018 به مسقط سفر و با سلطان قابوس دیدار کرده بود.

به گزارش دیده بان ایرانبا توجه به گفت و گوی تلفنی امروز ترامپ و سلطان عمان؛ می توان حدس زد که ترامپ این خبر را منتشر خواهد کرد. 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر