کد خبر: 92220
A

نتانیاهو: باید از ترامپ برای ایستادگی در برابر ایران و خروج از توافق ناقص برجام حمایت کرد. این توافق مسیر را برای رسیدن ایران به تسلیحات هسته‌ای باز کرد. ایران همچنان به غنی‌سازی اورانیوم ادامه می‌دهد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل، روز سه شنبه از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا از واشنگتن در مقابله با تهدیدهای ایران حمایت کنند.

 

نتانیاهو در سخنرانی در مناظره سیاسی عمومی هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی مجمع سازمان ملل گفت: اسرائیل از همه اعضای شورای امنیت می خواهد تا از ایالات متحده برای مقابله با تجاوزات ایران حمایت کنند، تا از خواست آنها (آمریکا) مبنی بر پایان دادن به برنامه هسته ای ایران پشتیبانی شود.

نتانیاهو در نطق خود در سازمان ملل گفت: «خاورمیانه عادت به اخبار خوب ندارد. اما امسال خبرهای خوبی از توافق‌های صلح دارم. این ماه با میانجی‌گری آمریکا با امارات و بحرین توافق صلح امضا کرد. این نخستین توافق صلح میان ما و یک کشور عرب طی ۲۵ سال گذشته بود.»

نتانیاهو افزود: «این توافق فواید بسیاری به دنبال خواهد داشت و مطمئن هستم که کشورهای عربی دیگری نیز به زودی به این توافق خواهند پیوست.»

وی مدعی شد: «اقدام‌های ترامپ صلح را به منطقه آورد. من به تلاش‌ها برای صلح خوشامد می‌گویم. اسرائیل در کنار کشورهای عرب ایستاده است تا نه ‌تنها صلح را به پیش ببرد بلکه در برابر تهدیدی به نام ایران بایستد.»

نتانیاهو در ادامه ادعاهای گذشته خود گفت: «ایران به بی‌ثباتی در منطقه دامن می‌زند.»

وی در ادامه مدعی شد: «به مردم لبنان می‌گویم که اسرائیل نمی‌خواهد به شما آسیب برساند. جامعه جهانی باید در برابر ایران بایستد. باید از ترامپ برای ایستادگی در برابر ایران و خروج از توافق ناقص برجام حمایت کرد. این توافق مسیر را برای رسیدن ایران به تسلیحات هسته‌ای باز کرد. ایران همچنان به غنی‌سازی اورانیوم ادامه می‌دهد.»

نتانیاهو در ادامه گفت: «ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است. تردیدی در این امر وجود ندارد. ما به دوستان‌مان و اروپایی‌ها گفتیم که با این امر مقابله خواهیم کرد. اما شورای امنیت هیچ کاری نکرد.»

وی با اشاره به شکست آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران مدعی شد: «شورای امنیت هیچ اقدامی برای مقابله با ایران انجام نمی‌دهد. ایران پول بسیاری خرج مداخله در امور منطقه می‌کند. ترامپ تحریم‌ها علیه ایران را بار دیگر برگرداند. با پایان تحریم تسلیحاتی ایران، مکانیسم ماشه از سوی آمریکا فعال شد. از اعضای شورای امنیت می‌خواهم تا در کنار آمریکا در برابر ایران بایستند.»

وی همچنین در ادامه افزود: حزب الله لبنان در بندر بیروت در کنار منازل مسکونی و یک مرکز ذخیره گاز کارخانه موشک سازی دارد. 

 

هنوز حزب الله پاسخی به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی نداده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر