کد خبر: 92267
A

نتایج شمارش آرا توسط کمیسیون انتخابات نشان داد که یون آلیمان که بر اثر ابتلا به کرونا درگذشته برای سومین بار پیاپی با کسب 64 درصد از آرا در انتخابات شهرداری دوسلو، شهر کوچکی در جنوب رومانی به پیروزی رسیده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ اهالی روستایی در رومانی با اکثریت آراء شهردار قبلی خود را که حدود دو هفته پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشت مجددا انتخاب کرده و می‌گویند او وظایف خود را به خوبی انجام می‌داد و حتی پس از فوت سزاوار پیروزی در انتخابات است.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد که اهالی این روستا پس از پایان رای‌گیری در انتخابات محلی روز یکشنبه ششم مهرماه، بر سر مزار شهردار متوفی جمع شده و با روشن کردن شمع و نثار تاج گل به او ادای احترام کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این مراسم گفت: این پیروزی توست. می‌دانم که به ما افتخار می‌کنی. آسوده بخواب.

نتایج شمارش آرا توسط کمیسیون انتخابات در روز دوشنبه نشان داد که یون آلیمان از حزب سوسیال دمکرات برای سومین بار پیاپی با کسب ۶۴ درصد از آرا در انتخابات شهرداری دوسلو، شهر کوچکی در جنوب رومانی به پیروزی رسیده است.

یون آلیمان، افسر سابق نیروی دریایی، روز ۱۷ سپتامبر در سن ۵۷ سالگی به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانی در شهر بخارست درگذشت.

مقامات کمیسیون انتخابات گفتند که نام او قبل از فوت روی برگه‌های انتخاباتی بوده و در نتیجه طبق قانون نمی‌توانستند نام او را حذف کنند. قرار است در آینده نزدیک یک انتخابات جدید در این روستا برگزار شود.

با وجود پیروزی یون آلیمان در این روستا حزب سوسیال دمکرات او در انتخابات محلی و شهرداری‌های رومانی که روز یکشنبه برگزار شد به گروه رقیب که ائتلافی از دو حزب راست میانه است، باخت.

رومانی با حدود ۱۲۴ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و چهار هزار و ۷۴۸ مورد مرگ در شرق اتحادیه اروپا بالاترین رقم ابتلا و مرگ‌ومیر را دارد.
 
منبع: فرارو
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر