کد خبر: 93677
A

وزیر همکاری منطقه‌ای اسرائیل پیش‌بینی کرد که تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا یک کشور عربی دیگر به جمع سازشکاران با اسرائیل ملحق شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران، وزیر همکاری منطقه‌ای اسرائیل پیش‌بینی کرد که تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا یک کشور عربی دیگر به جمع سازشکاران با این رژیم ملحق شود.

آویر اکونیس امروز چهارشنبه طی اظهارات در گفت‌وگو با رادیو ارتش اسرائیل گفت که «توجیه منطقی دارم که باعث شده من بگویم که اعلام‌ عادی‌سازی قبل از سوم ماه نوامبر (۱۳ آبان) خواهد بود و این چیزی است که من از منابع خود فهمیده‌ام».

وزیر اسرائیل همچنین بدون اینکه اسمی از کشورها بیاورد، گفت که شماری از کشورهای عربی در لیست کشورهای‌ هستند که قرار است روابط خود را با رژیم صهیونیستی عادی‌سازی کنند. او گفت که عادت بر این است که اعلام رسمی عادی‌سازی به آمریکا واگذار شده است.

ماه گذشته امارات و بحرین با واسطه آمریکا اقدام به عادی‌سازی روابط با اسرائیل کردند و آن را در کاخ سفید امضا کردند. اخیر هیأت‌هایی از این رژیم و متقابلا رد و بدل شده است.

با توجه به تلاش‌های آمریکا و مقامات فعلی سودان برای لغو تحریم‌های علیه این کشور، برخی احتمال می‌دهند خارطوم بعد از امارات و بحرین در صف عادی‌سازی با  تل آویو ایستاده است.

تحلیلگران با اشاره وضعیت دونالد ترامپ در انتخابات آتی و فاصله او با رقیب دموکراتش، می‌گویند رئیس جمهور آمریکا سعی دارد با وادار کردن برخی از حکام عرب برای سازش با اسرائیل، دستاورد خارجی برای خود محقق و کفه ترازو را در انتخابات سوم نوامبر به سمت خود سنگین کند.

 
 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر