کد خبر: 94920
A

چند دقیقه پس از آغاز کنفرانس خبری کمپین رئیس جمهور کنونی آمریکا که در آن سخنگوی کاخ سفید دموکرات‌ها را به "استقبال از تقلب" و "رای‌گیری غیرقانونی" متهم کرد، مجری شبکه خبری فاکس نیوز پخش این سخنرانی را قطع کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ نیل کاووتو، مجری شبکه خبری فاکس نیوز در حین قطع فیلم مربوط به این سخنرانی گفت: خب فکر می‌کنم که باید صادق باشیم. کایلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید طرف دیگر رقابت‌های انتخابات را به استقبال از تقلب و رای‌گیری غیرقانونی متهم می‌کند. تا زمانی که مک‌انانی اسناد و مدارک معتبری برای اثبات ادعاهای خود ارائه ندهد، نمی‌توانم این فیلم را پخش کنم. می‌خواهم مطمئن شوم که آنها اسناد و مدارکی برای اثبات ادعاهای خود دارند. اینکه طرف مقابل را به تقلب و تخلف در انتخابات متهم کنیم، اتهام بسیار بزرگی است.

 

مک‌انانی ادعاهای مقامات کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا را تکرار کرد که در حقیقت توضیح می‌دهد چرا ترامپ شکست خود در برابر جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا از حزب دموکرات را نمی‌پذیرد؛ بایدنی که ۲۹۰ رای الکترال را بدست آورده در حالی که ترامپ تنها ۲۱۴ رای الکترال را از آن خود کرده و هنوز آرای الکترال سه ایالت اعلام نشده است. مک‌انانی مدعی شد که مقامات انتخاباتی پنسیلوانیا ناظران کمپین انتخاباتی ترامپ را در هنگام شمارش آرا در فاصله‌های دوری نگه داشتند و همچنین از دادگاه عالی این ایالت به خاطر غرض‌ورزی و تعصب علیه ترامپ انتقاد کرد.   

 

با توجه به اینکه ۹۹ درصد از آرا در پنسیلوانیا شمارش شده است، بایدن با بیش از ۴۵ هزار رای از ترامپ پیشتاز است. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز شنبه این ایالت را متعلق به بایدن دانست و اعلام کرد که بایدن ۲۷۰ رای الکترال لازم برای رسیدن به کاخ سفید را بدست آورده است. اما ترامپ از قبول شکست در انتخابات امتناع کرده و کمپینش شکایت‌هایی را در پنسیلوانیا و چند ایالت چرخشی دیگر با امید عوض کردن نتایج در آنجا تنظیم کرده‌اند.   

 

رانا مک‌دنیل، رئیس کمیته ملی جمهوری‌خواهان که پس از مک‌انانی سخنرانی کرد، مدعی یک سری تخلفات در ایالت میشیگان شد اما از ارائه جزئیات به خبرنگاران امتناع کرد.

 

وی گفت: ناظران حزب جمهوری‌خواه در بخش وین واقع در ایالت میشیگان از حق قانونی برای نظارت بر این انتخابات منع شدند و عمدا در بی‌اطلاعی نگه داشته شدند. مقامات انتخاباتی پنجره‌ها را پوشانده و درها را بسته‌اند.

 

مک‌دنیل افزود: هزاران گزارش درباره تهدید و ارعاب ناظران انتخاباتی حزب جمهوری‌خواه وجود دارد و آنها قادر نیستند تا وظیفه خود را انجام دهند.

 

مک‌انانی در پاسخ به اصرار خبرنگاران درخصوص اینکه آیا وی سند و مدرکی دال بر وجود آرای تقلبی در صندوق‌های رای در اختیار دارد یا خیر، گفت:‌ چیزی که ما اکنون از شما می‌خواهیم این است که صبور باشید.  

 

برخی دیگر از مجریان شبکه خبری فاکس نیوز نیز نسبت به ادعاهای ترامپ شک و تردید دارند البته هیچ یک از آنها به اندازه کاووتو صریح نبوده‌اند.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر