کد خبر: 94935
A

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان «کمیته‌ مدیریتی اقدام سیاسی» به عنوان یک محرک جمع‌آوری کمک مالی فدرال است که به او به طور بالقوه اجازه می‌دهد حتی بعد از خروج از قدرت، سلطه خود را بر حزب جمهوری‌خواه حفظ کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزنامه نیویورک تایمز  به نقل از مقامات آمریکایی، گزارش داد:  انتظار می‌رود خبر تشکیل این کمیته در روزهای آتی اعلام شود.

چنین کمیته‌ای می‌تواند کمک‌های مالی تا ۵۰۰۰ دلار در سال را از یک اهداکننده را بپذیرد که خیلی کمتر از حد کمک‌های مالی پیشتر تعیین شده از سوی کارزار ترامپ و کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه است اما در عوض کمیته جدید مجاز است کمک‌های مالی را در تعداد نامحدود بپذیرد.   

به گزارش نیویورک تایمز، کمیته حاکمیتی اقدام سیاسی می‌تواند مبالغ نامحدودی را صرف هزینه‌های مستقل به نفع سایر نامزدها و همچنین بودجه سفر، نظرسنجی و مشاوران کند و در عین حال قطعاً وسیله‌ای خواهد بود که ترامپ می‌تواند نفوذ خود را در حزب جمهوری‌خواه که در چهار سال گذشته چهره آن به طور عمده تغییر کرده، حفظ کند.

تیم مورتو سخنگوی کارزار انتخاباتی ترامپ گفت تشکیل این کمیته مدتهاست در دست کار بوده است. مورتو گفت: رئیس‌جمهور همیشه برنامه انجام این کار را فارق از بردن یا باختن (در انتخابات) داشت تا بتواند نامزدها یا مسائلی را که برای او اهمیت دارد مثل مقابله با تقلب در انتخابات مورد حمایت قرار دهد.

به نوشته نیویورک تایمز، این کمیته می‌تواند رئیس‌جمهور آمریکا را به چهره‌ای بانفوذ در رقابت‌های انتخاباتی بعدی آمریکا تبدیل کند. «مت گورمن» استراتژیست جمهوری‌خواه در همین خصوص گفت: رئیس‌جمهور ترامپ به این زودی جایی نمی‌رود. او می‌خواهد خود را به گونه‌ای وارد مناظره ملی کند که شبیه به هیچ یک از اسلافش نباشد.

بنابر این گزارش، قبل از برگزاری انتخابات، ترامپ به مشاورانش گاهی به شوخی و گاهی با جدیت می‌گفت که اگر در مقابل جو بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ شکست بخورد، در سال ۲۰۲۴ بار دیگر وارد رقابت‌های انتخاباتی خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر