کد خبر: 95362
A

تیم انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقدام حقوقی خود که در آن خواهان توقف تایید نتایج آرا در ایالت پنسیلوانیا شده بود، عقب‌نشینی کرده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ تیم انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقدام حقوقی خود که در آن خواهان توقف تایید نتایج آرا در ایالت پنسیلوانیا شده بود، عقب‌نشینی کرده است.

پنسیلوانیا یکی از ایالت‌های سرنوشت‌ساز در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود که برآورد پیروزی جو بایدن در آن و کسب ۲۰ رای الکترال (کالج انتخاباتی) این ایالت باعث شد آرای الکترال آقای بایدن به عدد ۲۷۰ برسد و رسانه‌ها او را برنده انتخابات اعلام کنند.

اعتراض به نتیجه آرای این ایالت به ویژه رای‌های پستی و نظارت بر شمارش آنها یکی از مهم‌ترین بخش‌های دعوای حقوقی تیم آقای ترامپ و ادعاهای خود او مبنی بر تقلب در انتخابات بود.

اما در نسخه تازه شکایت تیم حقوقی آقای ترامپ به دادگاه فدرال، این ادعا که مقام‌های انتخاباتی به صورت غیرقانونی مانع از نظارت بر شمارش صدها هزار رای پستی در شهرهای فیلادلفیا و پیتسبورگ شده‌اند، حذف شده است.

دادخواست تازه تنها به تعداد محدودی از آرای پستی در بخش‌هایی از ایالت پنسیلوانیا مربوط می‌شود. آقای بایدن، نامزد حزب دموکرات در این ایالت با اختلاف بیش از ۶۰ هزار رای (حدود یک درصد آرا) برنده شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر