کد خبر: 97371
A

توییتر از روز شنبه تعاملات کاربران با پست‌های رئیس جمهور آمریکا را محدود کرد و تعدادی از توییت‌های وی که در آنها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر را به چالش می‌کشید، برای پسندیدن و به اشتراک گذاشتن در دسترس نبودند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آنکه دیوان عالی آمریکا شکایت ایالت تگزاس را که در آن خواستار ابطال پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در چهار ایالت ویسکانسین، میشیگان، جورجیا و پنسیلوانیا شده بود، رد کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری این کشور یک سری توییت در انتقاد از این تصمیم دیوان عالی منتشر کرد.

ترامپ این تصمیم دیوان عالی را "ناکامی بزرگ و ننگین عدالت" خواند و مدعی شد که به آمریکایی‌ها خیانت شده است. وی اشاره کرد که "کلارنس توماس" و "ساموئل الیتو"، دو تن از قضات دیوان عالی آمریکا گفته‌اند که اجازه می‌دادند تگزاس شکایت خود را پیش ببرد.  

ترامپ در یکی از این توییت‌ها نوشت: قاضی الیتو و قاضی توماس می‌گویند که آنها به ایالت تگزاس اجازه می‌دادند تا شکایت خود در خصوص نتیجه انتخابات را پیش ببرد. این یک ناکامی بزرگ و ننگین برای عدالت است. به مردم آمریکا خیانت شد و کشورمان بی‌اعتبار شد. حتی به ما اجازه حضور در دادگاه و مطرح کردن شکایت‌مان را ندادند.  

وی در توییت دیگری ادعای پیروزی چشمگیر در انتخابات را کرد و نوشت: من در این انتخابات به طور چشمگیری پیروز شدم اما خاطرنشان می‌کنم که من تنها درباره آرای قانونی صحبت می‌کنم نه کل رای‌دهندگان ساختگی و تقلبی که به طور معجزه‌آسایی در همه جا در جریان بود. چه رسوایی!

بعد از مدتی توییتر این محدودیت‌ها را برداشت اما عبارت هشداردهنده محتوای "جنجالی" بر روی این پست‌ها باقی ماند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر