کد خبر: 98281
A

دست‌کم بیست عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده، با امضای نامه‌ای خطاب به رهبری و دبیران چند کمیته کنگره، خواستار رسیدگی به آنچه در این نامه «تقلب انتخاباتی» توصیف شده است، شدند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دست‌کم بیست عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده، با امضای نامه‌ای خطاب به رهبری و دبیران چند کمیته کنگره، خواستار رسیدگی به آنچه در این نامه «تقلب انتخاباتی» توصیف شده است، شدند.

در این نامه آمده است: «انتخابات ریاست جمهوری، موضوع چندین دادخواست قانونی بوده است که در آن تقلب در آراء، رای غیرقانونی و ربودن انتخابات مطرح شده است که احتمالا یا قطعا در روز ششم ژانویه ۲۰۲۱، موضوع اصلی مناظره کنگره درباره پذیرش یا عدم پذیرش رای کالج الکترال در ایالات مختلف خواهد بود.» تاکنون کارزار ترامپ در چندین نزاع قانونی که نتیجه انتخابات را به چالش می‌کشید، باخته است.

رهبری حزب جمهوری‌خواه، درصدد بوده است موج درخواست اعضایی را که در تلاش به چالش کشیدن نتیجه انتخابات هستند، بخواباند تا حزب بتواند در دوران پسا‌ترامپ، راه آینده خود را بیابد. جان تیوُن، دومین سناتور ارشد جمهوری‌خواه گفته است: «آنچه باید بیاد داشته باشید این است، این موضوع به جایی نخواهد رسید و درست مثل یک سگ تیرخورده به زمین خواهد افتاد.» آقای ترامپ در واکنش به این اظهارات در توئیتی نوشت: «جان تیون راینو ( در دنیای سیاست ایالات متحده به یک عضو کنگره که در ظاهر به عنوان جمهوری‌خواه انتخاب شده اما در عمل سیاست‌های دموکرات‌ها را اعمال می کند «راینو» اطلاق می شود که مخفف عبارت «تنها به ظاهر جمهوری‌خواه» است)، پادوی میچ(مک کانل)، باید بگذارد جریانات راه خود را طی کنند. ایالت داکوتای جنوبی، از ضعف خوشش نمی‌آید. او در انتخابات مقدماتی سال ۲۰۲۲، کرسی خود را از دست خواهد داد. کار سیاسی‌اش تمام شده است!!!»

رئیس جمهور ترامپ از تلاش‌هایی که برای به چالش‌کشیدن نتیجه انتخابات در جریان است حمایت کرده است.چ

تد باد، یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه  کنگره در یک بیانیه گفته است: «میلیون‌ها آمریکایی بر این باورند که انتخابات منصفانه نبوده است. این آمریکایی‌های وطن‌پرست، مورد استهزای نخبگان در ایالات ساحلی، مقامات فدرال و حتی کنگره قرار گرفته‌اند. به آنها گفته شده است بنشینند و ساکت شوند. مردم آمریکا هرگز چنین کاری نمی‌کنند و من هم نخواهم کرد.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر