کد خبر: 99721
A

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یک روز پیش از احتمال طرح استیضاح ترامپ در کنگره، عکسی از نشست با رئیس جمهوری آمریکا را در یک جدایی آشکار با متحد سیاسی‌اش به دلیل اینکه احتمال دارد مورد سوال قرار گیرد از حساب توئیتر خود حذف کرد.

به گزارش دیده بان ایران، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یک روز پیش از احتمال طرح استیضاح ترامپ در کنگره، عکسی از نشست با رئیس جمهوری آمریکا را در یک جدایی آشکار با متحد سیاسی‌اش به دلیل اینکه احتمال دارد مورد سوال قرار گیرد از حساب توئیتر خود حذف کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز در این عکس، تصویر نشسته نتانیاهو در کنار ترامپ در جریان ملاقات در کاخ سفید همچنان در حساب رسمی نتانیاهو جای رفیعی را اشغال کرده بود که نشانه روابط نزدیک رهبر محافظه کار رژیم اسرائیل با رئیس جمهور جمهوری خواهی بود که در اسرائیل از محبوبیت مردمی برخوردار است.

این گزارش می افزاید : به جای این عکس ، تصویر دیگری از نتانیاهو در حال زدن واکسن کرونا با شعار «‌ای مردم اسرائیل، ما به زندگی باز خواهیم گشت» در صفحه توئیتر نخست وزیر اسرائیل قرار گرفته است.

رویترز با اشاره به اینکه هیچ توضیحی برای حذف تصویر ترامپ در صفحه توئیتر نتانیاهو منتشر نشده است، افزود: این اقدام یک روز قبل از اینکه انتظار می‌رود مجلس نمایندگان آمریکا استیضاح رئیس جمهور برای دومین بار پس از حادثه حمله هفته گذشته به کنگره را بررسی کند، انجام شد.

نتانیاهو حتی پس از شکست ترامپ در انتخابات اخیر آمریکا (در ماه نوامبر) مقابل «جو بایدن» دموکرات، تصویر خود در کنار ترامپ [ در صفحه توئیترش ] را حفظ کرده بود.

خاطرنشان می‌شود؛ توئیتر شنبه شب گذشته صفحه «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را پس از حمله طرفداران ترامپ به کنگره این کشور به دلیل نقض قوانین و چارچوب‌های این شبکه و آنچه جلوگیری از خطر تحریک بیشتر خشونت بیان کرد، به طور دائم به حالت تعلیق درآورد.

 
منبع: ایرنا
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر